Mandlová mouka a její benefity – mnoho lidí si s ní zbytečně komplikuje práci

Mandlová mouka a její benefity: Když se řekne mandle, vybaví si většina z nás docela jiný mandlový produkt – marcipán. Je chutný, sladký a poměrně dobře k dostání. Ovšem pokud chcete z mandlí opravdu získat to nejlepší, musíte vsadit na docela jiný mandlový produkt.

A tím je mandlová mouka. Vyrábí se totiž z rozemletých mandlí – nic jiného se pro její přípravu opravdu nepoužívá. Neobsahuje v sobě tedy žádné náhražky, a přitom vám z těchto ořechů dává opravdu jen to nejlepší.

Foto: Pixabay

Mandlová mouka se používá snadno

Mandlová mouka je ideální náhradou té bílé z pšeničné mouky. Řada lidí se však tohoto kroku obává. Mají totiž zkušenosti s tím, že pokud nahrazují bílou mouku tou celozrnnou, musí různě upravovat poměry surovin, aby byl výsledek vláčný a nadýchaný. Mandlová mouka však nic takového opravdu nepotřebuje – jako náhradu za bílou mouku ji lze použít v poměru 1:1.

Pokud se ovšem rozhodnete produkt z pšenice nahradit zcela, nezapomeňte navíc přidat i trochu kypřicího prášku. Mandlová mouka je totiž trochu těžší a pečivo by bez tohoto kroku nemuselo být správně nadýchané.

Výhody mandlové mouky

A proč dát vlastně tomuto produktu přednost? Odpověď je zcela jednoznačná – je totiž mnohem zdravější. Mandlová mouka je plná vitamínu E, železa, riboflavinu a vápníku, ale také draslíku a hořčíku. A jako bonus dodává našemu tělu mnohdy nedostatkovou vlákninu a komplexní sacharidy. Dopřát si ji mohou jak diabetici, tak i celiaci a v neposlední řadě je také velmi chutná.

Zdroj: https://www.prostreno.cz/dobroty-do-spize-a-lednicky/clanky/23925/Mandlova-mouka-by-nemela-chybet-v-zadne-kuchyni, https://www.nutsman.cz/blog/recepty-z-mandlove-mouky/, https://jimezdrave.cz/recepty/potraviny/mandlova-mouka/, https://www.ochutnejorech.cz/blog/recepty-z-mandlove-mouky,

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)