Léto je časem grilování – jaký gril si vybrat?

Grily

Letní dny jsou tu, a tak je čas si je pořádně užít. K pravé letní pohodě bezesporu patří i pořádná grilovačka. Kdo by si s přáteli nepochutnal na grilovaném steaku, burgeru nebo nějaké té zelenině?

Základem je výběr vhodného typu

Asi každý mi dá za pravdu, že bez grilu se žádná grilovačka nekoná. Jaký si tedy vybrat? Který je pro vás ten nejlepší? Nabídka trhu je rozmanitá. V první řadě se musíte rozhodnout, zda dáte přednost variantě na uhlí, plyn, nebo elektriku.

V případě, že vlastníte zahrádku nebo chatu, budete pravděpodobně vybírat mezi dřevěným uhlím a plynem.

Nemáte zahradu? Nezoufejte! Vyberte si elektrický gril, na kterém vykouzlíte lahodné pokrmy i na balkóně nebo přímo v kuchyni.

Grilování nejen v létě

Zahrádku sice máte, ale jste takoví milovníci grilování, že si jej chcete užívat celoročně? Pak je elektrický gril tou správnou volbou pro vás. Už při zařizování či rekonstrukci kuchyně přemýšlejte nad jeho umístěním.

Abyste ho mohli používat na místě, které vám bude nejlépe vyhovovat, je nutné v rámci návrhu kuchyně vyřešit rozvod elektřiny tak, aby bylo možné gril připojit v jeho bezprostřední blízkosti a nemuseli jste natahovat kabel přes celou kuchyni.

Grily

Na co ještě při výběru nezapomenout?

Uvažujte hlavně nad tím, kde budete gril používat, jak často jej využijete, jestli ho bude nutné často převážet, nebo bude umístěný neustále na jednom místě. Zamyslete se také nad tím, jestli vám nevadí čekat, než se rozhoří dřevěné uhlí. Nebo většinou potřebujete jídlo připravit rychle a bude pro vás jednodušší jen zapálit plynový nebo zapnout elektrický gril?

Pokud jste ten typ člověka, který si nedokáže představit grilovačku bez praskání ohýnku, pak pro vás elektrika ani plyn nebudou tou nejlepší volbou a trefa do černého bude dřevěné uhlí.

I cena hraje při výběru roli

Dalším důležitým aspektem je cena. Nejlevnější varianty grilů najdete mezi těmi na dřevěné uhlí.

Plynové a elektrické se pohybují cenově o něco dráž. Ale samozřejmě i mezi grily na uhlí si můžete vybrat šampióna, za kterého si připlatíte, nebo naopak můžete zvolit jednodušší plynový či elektrický gril, který bude vyhovovat vaší peněžence.

Už jste se rozhodli, který bude pro vás ten pravý? Teď ještě vybrat správný recept a pořádně si tu letní atmosféru užít!

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.