Chilli papričky

Lednový výsev pálivých paprik: Tipy na nové a zajímavé odrůdy

Zima je v plném proudu a zahradničení v exteriéru nepřipadá v úvahu. Pokud si ale chcete užívat skvělých vlastních paprik, měli byste s jejich pěstováním začít už nyní, a to včasným výsevem. Výbornou volbou jsou především pálivé papriky, které si lidé hodně oblíbili. Dokonce lze říct, že jejich konzumace stoupá. Pokud o některé z odrůd uvažujete také, jste na správné adrese. My vám totiž nabídneme pohled na odrůdy, které jsou letos nové, případně hodně zajímavé, a stojí za zvážení.

Squash Jamaican Yellow

Malé žluté papričky, které připomínají více než cokoli létající talíř. Nejeden matematik by si hodně dlouho lámal hlavu s výpočtem objemu takovéhoto plodu. Stěna plodu je poměrně tenká, nicméně rostlina samotná se dokáže dorůst výšky až 90 cm. Chuť papričky připomíná citrón, nicméně je vcelku silně pálivá. Vynikající je hlavně v různých zeleninových salátech.

Tabasco

Tento název znáte pravděpodobně v souvislosti s tradiční pálivou omáčkou. Přesně tak se ale také jmenuje paprička rostoucí plodem směrem nahoru. Jeho délka se pohybuje okolo 6 cm. Papričky postupně dozrávají a mění barvu od světle zelené až po sytě červenou. Pro vysoký výnos stačí pod rostlinu této papričky dát kravský hnůj.

Big Black Mama

Takto zvrásněnou papriku budete hledat jen velmi složitě. Plody této odrůdy jsou velké a váží klidně i okolo 10 g. Ten pár let starý hybrid dokáže výrazně plodit. Big Black Mama vznikla zkřížením 7 Pot Douglah a Naga Morich. Na výšku se umí dorůst až 1,3 m. Specifika pěstování tkví jen v nezbytnosti pěstování ve skleníku, a to přímo v zemi.

Purple Flash

Tato pozoruhodná odrůda se vyznačuje především typickými fialovými květy. Stejnou barvu mají následně i nezralé papričky, později ale přechází v hnědou. Podobají se větším borůvkám, jsou totiž kulaté. Jde o kultivar, který je spíše okrasný, výnos Purple Flash je minimální.

Jalapeno

Jalapeno Early

Jestliže hledáte kultivar jalapenovitého typu, pak jste na správné adrese. Jalapeno Early jsou poněkud menší, ale o to silnější a intenzivnější. Zrají postupně od zelené barvy až po červenou.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

2 komentáře

  1. Rudolf Hulinský Odpovědět

    Nechat si webovou stranku zprznit dementni reklamou zakryvajici text je uz vrchol. Vysledkem je, ze od firmy Gutta bych nevzal nic ani zadarmo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *