Květinová inspirace na duben: Tyto půvabné krásky vydrží i mírný mráz

pomněnky

Máme tu začátek dubna, Velikonoce, ale sluníčko nám ještě nehřeje tak, jak bychom chtěli. Pokud patříte k lidem, kteří se nemohou dočkat rozkvetlých a veselých květů, které zdobí jak balkony, tak i zahrady, ozdobte si exteriér už nyní. Existují takzvané otužilé rostliny, které si můžete užívat i tehdy, kdy slunce nemá takovou sílu a ráno nás ještě trápí mírné mrazíky. Které z nich to jsou?

Správné podmínky pro rostliny jsou zásadní

Začnete tím, že vyberete nějakou nádobu. Nemusíte kupovat květináče, truhlíky či cokoli jiného. Zajděte se podívat do garáže či na půdu, jaké poklady zde skrýváte. Máte staré koše, které nevyužíváte? Nebo jiné nádoby? Jakmile vyberete nádobu, umístěte do ní drenážní vrstvu, abyste zabránili přemokření a zahnívání kořínků. Použijte klidně staré květináče, štěrk, kamení, keramzit. Poté naplňte substrátem, umístěte rostliny a dosypte zeminou. Jednoduché, ale jaké vybrat květiny?

Cibuloviny - narcis
Foto: Pixabay

Vysadit můžete cibuloviny, kterých jsou zahradnictví či některé hobbymarkety plné. Například tulipány, modřence, narcisy či hyacinty. Opodál nezůstanou ani půvabné a něžné pomněnky, které se mohou pyšnit modrými či růžovými květy kvetoucími již od května. Doporučujeme pomněnky vysazovat po několika sazenicích dohromady. Pak vám vytvoří nádherné trsy. Dále je pak umístěte do polostínu, přihnojujte uleželým kompostem a pravidelně zalévejte. 

Další rostlinou je například tařice. Jedná se o nenáročnou trvalku, která kvete právě na jaře. Snese mírný mráz a preferuje suché půdy a slunce. Vysázet ji můžete jak na záhon, skalku, tak i do jakékoli nádoby či koše na terasu a balkon. Dále také můžete vysadit rododendrony.

Břečťan
Foto: Pixabay

Zkuste i břečťan

Břečťan je nenáročná převislá rostlina, která ozvláštní balkon, ale i zahradu. Krásné listy dodají exteriéru na estetičnosti a oživí další rostlinky. Vybírejte různé druhy dle listů, které se vám líbí. Břečťan lze také natahovat na zábradlí nebo na zahradě s ním skrýt nedokonalosti. Pamatujte si, že čím zelenější břečťan zvolíte, tím více stínu bude potřebovat. 

Zdroj: https://www.dumazahrada.cz/clanek/okrasna-zahrada-ve-znameni-sazeni.html, https://sazenicka.cz/pestovani-popinavy-brectan/

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)