Květák smažený v trojobalu – díky šikovným trikům od profi kuchařky vám už nikdy nebude připadat pracný

Květák smažený v trojobalu: Toto oblíbené jídlo si mnoho lidí dává jen v restauraci, protože má za to, že obalování květáku je pracné a časově náročné. Ukážeme Vám několik fíglů, jak si čas i námahu ušetřit.

Co si připravit k práci

Ingredience:

 • předvařené růžičky květáku
 • hladká mouka
 • 2 vejce (nebo i víc)
 • trochu mléka
 • strouhanka
 • olej
 • sůl

Květák

Foto: Pixabay

Postup aneb jak na superrychlý a křupavý květák

 1. Růžičky případně ještě rozdělíme na menší kousky.
 2. Vložíme do suché mísy, trochu osolíme a posypeme moukou. Pak mísou zatřeseme, až se nám růžičky v mouce obalí. Elegantně a rychle.
 3. Do hlubší misky rozbijeme vejce, lehce osolíme, přilijeme trochu mléka a prošleháme.
 4. Do širší misky vsypeme vyšší vrstvu strouhanky.
 5. Do kastrolu vlijeme olej asi na 10 cm vysoko a dáme zahřívat. Než obalíme květák, rozpálí se. V kastrolu bude květák krásně plavat, nenasákne tolik oleje a také si ušetříme práci s uklízením sporáku, olej nebude prskat ven jako při smažení v pánvi. Můžeme samozřejmě použít i fritovací hrnec.
 6. Nyní nasypeme část květáku do vajíček. Promícháme třeba dvěma vidličkami, děrovanou lžíci jej vybíráme a přendáváme do strouhanky.
 7. Květákem ve strouhance zatřeseme, až je všechen obalený. Jde to i v igelitovém pytlíku, ale tento způsob je rychlejší. Opět ve chvilce máme obaleno a bez nalepených prstů.
 8. Obalený květák rovnou ze strouhanky vkládáme do rozpáleného oleje. Tak nám trojobal nestihne zvlhnout, nebude při smažení odpadávat a nenasaje téměř žádný tuk.
 9. Květák smažíme dozlatova a pak děrovanou naběračkou vyndáváme na vrstvu papírových ubrousků odsát.
 10. Květák je nejlepší čerstvě usmažený, proto jej hned podáváme třeba s vařenými brambory a tatarskou omáčkou, nebo s bramborovou kaší a zeleninovým salátem.

Zdroj: https://www.skrblik.cz/navod/jak-uvarit-kvetak/, https://www.prostreno.cz/krok-za-krokem/clanky/23685/Vareni-kvetaku-bez-typickeho-oderu, https://www.recepty.cz/recept/smazeny-obalovany-kvetak-143830

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)