Kukuřice na grilu: jak ji připravit, aby zachutnala

Grilovaná kukuřice

Grilování je doménou léta – stejně tak kukuřice. Tak proč nespojit obě dvě dohromady? Grilovaná kukuřice je skvělou volbou pro nejen pro vegetariány. Na sladkých žlutých zrníčcích si rády pochutnají i ti největší kritici: vaše děti! Je to navíc způsob, jak do nich dostat nějakou tu zeleninu. Využijete ji jako přílohu i hlavní chod.

Příprava před grilováním

Problémem s kukuřicí je ten, že si ji musíte předvařit, než ji hodíte na gril. Nemusíte ji loupat a i s listy ji dejte do vroucí vody. Povařte 10 minut. V případě, že nechcete kukuřice předvařovat, můžete je zabalit do alobalu – doba na grilu by ale neměla být nižší než 30 minut. Kukuřice zkrátka potřebuje svůj čas. Pokud její přípravu uspěcháte, nebude tak dobrá.

Grilování kukuřice

Foto: Pixabay

Kukuřice s máslem

Jeden z nejjednodušších receptů vůbec: budete potřebovat jen kukuřici, máslo a sůl. Předvařenou kukuřici neloupejte, jen její listy rozevřete a zevnitř ji namažte máslem. Listy opět zabalte a grilujte dalších 10 minut. Poté ji rozbalte a podávejte.

Kukuřice s bylinkami

Kukuřice dobře funguje také s některými bylinkami. Smíchejte 50 g másla a 1 lžíci medu, nechte je rozpustit na grilu. Poté k nim přimíchejte 2 utřené stroužky česneku, 1 hrst nasekané pažitky a 1 hrst nasekané petrželky. Nechte hodinu odstát. Kukuřice zabalíme do alobalu a grilujeme 30 minut. Těsně před podáváním je potřeme bylinkovým máslem. Můžeme osolit.

Kukuřice ve slanině

Masožravcům můžete nabídnout tento recept. Předvařenou kukuřici pomažte ranch dresinkem a zabalte do plátku slaniny. V alobalu grilujte 10 minut.

Kukuřice s bazalkovým pestem

Předvařenou kukuřici pomažte bazalkovým pestem. Zabalte do alobalu a grilujte 10 minut. Před podáváním posypte čerstvě strouhaným parmazánem.

Kukuřice s cukrem

Pro vytvoření skvělé krusty oceníte cukr. Jednoduše potřete předvařené kukuřičné klasy olejem a grilujte je 5 minut. V misce smíchejte 3 lžíce třtinového cukru, 1 lžičku kajenského pepře, sůl, pepř a 50 g másla. Rozpusťte, ale nevařte. Kukuřici grilujeme dalších 5 minut, přičemž ji potíráme připravenou cukrovou omáčkou. Uvidíte, jak nádhernou barvu kukuřice získá.

Další ochucení kukuřice

Kukuřici grilujte. Poté ji můžete posypat nebo ozdobit některou z následujících nápadů:

  • Potřete ji BBQ omáčkou a posypte drcenými chipsy (nejlepší jsou velké vlnky).
  • Potřete ji tenkou vrstvou majonézy a posypte sýrem, chilli kořením a koriandrem. Podávejte teplé s plátky limetky.

Zdroj: https://www.vareni.cz/magazin/grilovani-na-vsechny-zpusoby-naucte-se-grilovat-kukurici-i-brambory/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!