Káva a bobkový list vyženou komáry z terasy, musíte je jen použít správně

Také nemáte rádi ty nezvané pisklavé návštěvníky, kteří vás při své návštěvě počastují nepříjemně svědícími bodnutími? Zbavte se jich na zahradě jednou provždy. Nemusíte utrácet za drahé svíčky s přírodními esencemi ani na sebe stříkat repelenty. Jde to docela jinak.

Musíte se však na celou „akci“ připravit předem. A to tak, že si nasušíte veškerou kávovou sedlinu, kterou doma najdete. Budete ji totiž potřebovat. A k tomu si podrťte několik sušených bobkových listů a přidejte je ke kávě také.

Stačí vše zapálit a máte hotovo

A až si půjdete příště sednout na terasu nebo do zahradního altánu, budete už připraveni. Jednoduše nasypte trochu sušené kávové sedliny s bobkovým listem na alobal, hliníkový tácek nebo jinou nehořlavou podložku. Pokud máte doma kadidelnic, klidně použijte i tu. Vše zapalte a nechte hořet.

Foto: Pixabay

Kávová sedlina produkuje aroma, které komárům právě nevoní a bokový list se postará i o menší kouřovou clonu. Obojí vyžene bodavé nezvané hosty z vašeho okolí více než spolehlivě., lidem navíc tento přírodní repelent nijak nevadí. Leckomu dokonce voní příjemněji než oblíbené citronelové svíčky.

Jak ještě využít kávu na zahradě

Především jako hnojivo, a to ke kyselomilným rostlinám. Káva má totiž své pH přirozeně mírně kyselé. A k jakým druhům se tedy hodí? Vděčné za ni budou borůvky, begonie, azalky, brusinky a klikvy nebo magnolie. Samozřejmě skvěle vyživí i vaše vřesoviště nebo dekorativní hortenzie všech barev. A pokud ji nasypete okolo záhonů, vytvoříte tak účinnou ochranu proti slimákům a mravencům.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/kouzla-s-mletou-kavou-vyuzijete-ji-na-zahrade-v-kosmetice-i-v-kuchyni-3397, https://www.ireceptar.cz/zahrada/kavova-sedlina-jako-hnojivo-30000718.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)