Které balkonové a pokojové rostliny působí proti špatné náladě? Obklopte se jimi

Pokud se na své zahradě necítíte z nějakého důvodu právě dobře, zkuste si vybrat rostliny, které dokážou potlačit stres, špatnou náladu a negativní energii.

Azalka proti stresu

Azalky mají na českých zahradách své stálé místo. Dbejte na to, aby byl jejich substrát vždy důkladně navlhčen. A pamatujte na to, že azalky nesnášejí tvrdou vodu, proto se pro jejich zalévání vždy používá měkká voda bez vápna, například dešťová. Pokud na tuto radu nebudete dbát, budou vaše rostliny brzy postiženy chlorózou. Hodí se především tam, kde si potřebujete odpočinout. Odplavují únavu a emoční stres a říká se, že dokážou vyčistit hlavu od negativních myšlenek.

Muškát

Foto: Pixabay

Muškáty působí proti depresím

Ale existují další velmi půvabné rostliny, které vám pomohou se zbavit skleslé nálady. A nejspíš je pěstujete, aniž byste tuto jejich unikátní vlastnost znali. Nezáleží na tom, jestli si domů pořídíte nenáročné pelargonie páskaté (Pelargonium zonale) nebo třeba ty velkokvěté (Pelargonium grandiflorum), podmínky pro pěstování vyžadují podobné. Muškáty ovšem nemusíte pěstovat jen na balkoně, daří se jim i na parapetu. To platí hlavně pro ty velkokvěté. Vyžadují světlé místo a hodně vody. Zároveň jim však nesmí chybět dobrá drenáž v květináči, protože přemokření nesnášejí.

Na dno květináče tedy nasypte vrstvu kamínků nebo keramzitu. Samotná půda by měla být dobře prostupná (nejlépe smíchaná s pískem) a bohatá na živiny a humus. Dbejte také na hnojení zhruba po třech až čtyřech týdnech v pravidelných intervalech. A na co pomáhají? I ony skvěle působí proti depresím. Zlepšují spánek a dokážou prý do domu přivést rodinné štěstí a všeobecnou pohodu. Éterický olej z listů pak pomáhá proti bolestem hlavy.

Zdroje info: https://www.homeincube.cz/tri-pokojove-rostliny-ktere-cisti-vzduch-odstrante-skodlive-latky-domaciho-klima-prirozenou-cestou/, https://www.prozeny.cz/clanek/8-nejlepsich-pokojovek-pro-vasi-loznici-cisti-vzduch-a-zlepsuji-spanek-42014

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)