7 ultimátních výhod, které přinášejí infrapanely

Infrapanely

Infračervené vytápění je jeden z moderních způsobů, jak zajistit teplo ve své domácnosti či kanceláři. Jedná se o inovativní řešení vytápění, které je šetrné k životnímu prostředí i k vaší peněžence. Toto je 7 ultimátních výhod, které vám přinesou infrapanely.

1. INFRAPANELY VYRÁBÍ TÉMĚŘ OKAMŽITÉ TEPLO

Pokud vás už nebaví čekat, až se váš pokoj vytopí, infrapanely jsou tou správnou cestou. Tyto panely vyzařují infračervené teplo téměř okamžitě, takže už nebudete muset čekat. Infračervené teplo je také účinnější než jiné druhy tepla, takže z dlouhodobého hlediska ušetříte peníze.

2. NÁKLADY NA INFRAČERVENÉ VYTÁPĚNÍ JSOU NIŽŠÍ NEŽ ELEKTRICKÉ KONVEKČNÍ OHŘÍVAČE

Ve srovnání s elektrickými konvenčními ohřívači vyžadují pro provoz méně energie, což znamená, že vaše účty za energii budou nižší. Infrapanely navíc poskytují stejnou úroveň komfortu vytápění jako konvekční topidla, takže nebudete muset obětovat žádné teplo ve vaší domácnosti. Pokud tedy hledáte cenově výhodnější způsob vytápění domu, zvažte investici do infračerveného topného panelu.

infrapanel

Foto: electronic-star

3. MENŠÍ ROZDÍLY TEPLOTY V MÍSTNOSTI

Při konvenčním vytápění stoupá teplý vzduch do horní části místnosti a studený zůstává u podlahy. To může způsobit nepříjemný teplotní rozdíl v místnosti. U infračerveného vytápění je však teplo rovnoměrněji rozloženo po celém prostoru, výsledkem čehož jsou menší teplotní rozdíly a celkově příjemnější prostředí.

4. INFRAPANELY MOHOU POMOCI PROTI PLÍSNÍM

Jedním ze způsobů, jak zabránit plísním, je zajistit, aby byly vaše stěny suché. Infrapanely mohou pomoci vysušit vlhké stěny, čímž se sníží tvorba plísní. Nasměrováním panelů k vlhkým stěnám můžete pomoci zabránit růstu plísní.

infrapanel

Foto: electronic-star

5. INFRAČERVENÉ VYTÁPĚNÍ JE JEDNODUŠŠÍ A LEVNĚJŠÍ NA INSTALACI JAKO TRADIČNÍ CENTRÁLNÍ VYTÁPĚNÍ

Infračervené vytápění je skvělou alternativou k tradičním systému ústředního topení. Infrapanely jsou levnější a snadněji se instalují a lze je použít k vytápění celého domu. Infračervený ohřívač lze navíc zapínat a vypínat podle potřeby, což usnadňuje vytvoření zónového topného systému, který odpovídá vašim specifickým potřebám.

6. INFRAČERVENÉ VYTÁPĚNÍ SNIŽUJE ALERGIE

Jelikož infrapanely nešíří teplo prostřednictvím vzduchu, jako je tomu v případě konvekčních ohřívačů – radiátory, dochází k mnohem menšímu pohybu vzduchu, což znamená, že prach a alergeny necirkulují po místnosti, což pomáhá snižovat jejich vliv.

infrapanel

Foto: electronic-star

7. INFRAČERVENÉ TOPNÉ PANELY SE VYRÁBÍ V MNOHO DESIGNOVÝCH PROVEDENÍ!

Vyberte si dle svého stylu, v jakém máte zařízený byt, dům či kancelář. Infrapanely vypadají skvěle a jsou multifunkční – mohou sloužit také v koupelně či na terase. Dokonce mohou mít i vzhled obraza, jste-li fanouškem dekorací, určitě si vyberete z pestré nabídky infrapanelů.

Tak co? přesvědčili vás výhody infrapanelů? Přejeme vám, ať najdete to správné řešení pro zabezpečení tepla ve vaší domácnosti.

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.