Kryt pružin na trampolínu v hlavní roli při jejím výběru

Trampolína

Že už i ve vaší ulici skáčou děti v trampolínách a ty vaše ještě žádnou nemají? Situace nikterak nereálná. Zahradní trampolíny v současné době zažívající doslova boom a skutečně je bez jakékoli nadsázky najdeme na každé zahradě. I proto se vyplatí přesně se soustředit na kritéria, podle nichž je dobré tento užitečný herní prvek pořídit. My se na ně soustředíme v následujících řádcích. Společně se přesvědčíme o tom, že je třeba brát v potaz hned několik aspektů.

Průměr skákací plochy

V první řadě je nutné dbát na průměr skákací plochy. Právě ten totiž dokáže přesněji určit počet dětí, které mohou zároveň trampolínu užívat. Průměry jsou pochopitelně dva. Pro vás je důležitý především vnitřní. Jen pro příklad. Zakoupíte-li trampolínu s vnějším průměrem 3,05 m, tak ten vnitřní bude 2,6. Do takovéto trampolíny se vejdou optimálně 2 až 3 děti. Větší počet je z pohledu bezpečnosti fakticky vyloučen. Na trhu existuje spousta modelů trampolín i pro mnohem větší počet skákajících osob.

Ukotvení schůdků trampolíny

Kryt pružin: Foto Radek Štěpán

Umístění pružin

Nesmírně důležitou roli hraje také umístění pružin. Volit lze dvojí provedení, a to s vnějšími anebo vnitřními pružinami. Jestliže jsou pružiny uvnitř, chrání je logicky vrstva látky, případně nepromokavého materiálu. Děti na ně ale mohou došlápnout. Optimální volbou jsou trampolíny s pružinami umístěnými až za ochrannou sítí. Děti se na ně při skoku nemají šanci dostat, čímž se zvyšuje jejich bezpečnost.

A co další aspekty?

V potaz je vhodné brát i kvalitu zpracování. Ne každý výrobce má dobře zvládnuté bezpečnostní prvky. Nezapomínejte se podívat ani na atesty, jež musí trampolína mít. Splňovat by měla spousty bezpečnostních norem. V neposlední řadě se soustřeďte na celkovou cenu a design výrobku. My jsme testovali trampolínu Marimex, jak je z obrázků patrné, a svou kvalitou rozhodně uspokojila naše, respektive dětské potřeby.

Trampolína: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.