Ohřev bazénové vody: Tepelný zdroj a izolace potrubí v hlavních rolích

Izolace potrubí

Máte doma bazén a už jste doslova otrávení z počasí, které mnohdy v létě a na podzim panuje? Není se čemu až tolik divit, protože teplota vody v jakémkoli bazénu v důsledku deště či rapidního ochlazení značně kolísá. Její snížení logicky vede k tomu, že se vám už do interiéru vašeho bazénu nechce. Řešení této situace je hned několik. Jakousi nepsanou povinností by mělo být bazénové zastřešení. Ani to ovšem nedokáže zachovat vodu neustále teplou. I proto se vyplatí vsadit na její ohřev. Co vše brát při jeho realizaci v potaz? Především na tepelné zdroje a izolaci trubek se zaměříme v následujících řádcích.

Izolace potrubí

Izolace potrubí

Solární ohřev

Asi nejoblíbenějším zdrojem pro ohřev vody je slunce. Jeho energii lze bez problémů kumulovat prostřednictvím solárních panelů. Vybírat lze jak ty klasické na střechu, tak i jiné variace. Pro malé bazény s nafukovacím límcem, anebo klasické zapuštěné se volí i malá solární pyramida. Nejlépe dokážou kumulovat teplo velké panely umístěné na střeše domu nebo na jiném vyvýšeném místě.

Když slunce nesvítí

Především jarní a podzimní dny jsou ve znamení zatažené oblohy a sem tam nějakého toho deště. V takových momentech nelze počítat se solárními panely, jež prostě a jednoduše nemohou pracovat. Vsaďte proto na tepelné čerpadlo, které funguje nepřetržitě a vodu si lze ohřívat dle potřeby. Standardně se využívá i pro řešení vytápění objektů. Jeho pořizovací cena je ovšem poněkud vyšší.

Izolace trubek

Izolace trubek

Tepelná izolace trubek se vyplatí

Nesmírně důležitá je při řešení bazénu také izolace na potrubí. Bez ní by totiž docházelo k maximálním tepelným ztrátám. Jednak by se voda neohřívala a jednak byste tratili zbytečné finanční prostředky navíc. Vybrat si z několika alternativ izolace potrubí můžete u společnosti Aeroflex. Ta nabízí mimo jiné i potrubí, spojovací systémy a další sortiment.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.