Kotvičník zemní jako skvělý životabudič

Kotvičník

Potřebujete zvýšit pohlavní svěžest anebo jen povzbudit organismus? Pokud ano, určitě se vyplatí vsadit na ryze přírodní cestu. Představovat ji může kotvičník zemní. Jedná se o rostlinu, která bývá mnohdy označována jako ryze přírodní viagra. Modrou pilulku z kotvičníku sice asi neuděláte, nicméně ke zvýšení hladiny hormonů v krvi dojde, a to klidně i o 30 %. Váš sexuální apetit se tak určitě vrátí.

Kotvičník a jeho pěstování doma

Pokud chcete dosáhnout na zmiňované účinky, zasaďte si kotvičník u vás na zahradě. Jeho domovskými světadíly jsou sice Austrálie, Afrika a Asie, nicméně i v našich podmínkách dokáže dorůst. Vypěstovat jej lze pohodlně ze semínek, která lze podobně jako u hrachu dát do vody, aby předem vyklíčila. Substrát je ale zapotřebí namořit, aby byl zbaven případných chorob houbovitého charakteru. Když rostlina dosáhne výšky 5 cm, začne kvést. Po celou sezonu může zůstat veku a vy můžete sklízet. S prvními mrazíky je ale třeba ji schovat do interiéru.

Pěstování kotvičníku v květináči

Kotvičník můžete pěstovat klidně přímo v květináči. Pozor byste si měli dát ale na velkost nádoby. Počítat totiž musíte s tím, že se vám kotvičník bude plazit přes okraj nádoby. Žluté kvítky ale dokonale ozdobí vaše okna. Nesmírně důležitá je hlavně u květináčového pěstování zálivka. Při opomenutí pravidelného intervalu může rostlina uschnout.

Zpracování kotvičníku

Důležité je také vědět, jakým způsobem kotvičník zpracovat. Ideální je zpracování stejně jako u jiných bylinek. Dejte kotvičník do trsů a zavěste na místo s minimální vlhkostí a maximální vzdušností. Výbornou volbou je čaj z kotvičníku, který připravíte tak, že necháte rostlinu luhovat ve 250 ml vody, a to po dobu zhruba 15 minut. Pít se doporučuje dvakrát za den k dosažení potřebných účinků.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.