Košíčkový fígl pro přesazování pokojovek: Porostou rychleji a už nikdy je omylem nepřesušíte

Rostliny

Košíčkový fígl pro přesazování pokojovek: Porostou rychleji a už nikdy je omylem nepřesušíte. Tento jednoduchý způsob, jak vylepšit přesazování rostlin, vás rozhodně překvapí. Je to extrémně snadné a rychlé a květiny jsou krásnější než kdykoliv předtím.

A nebudete potřebovat nic extra složitého. Bohatě vám postačí, když sáhnete po docela obyčejných košíčcích na muffiny.

Co je potřeba udělat

Nemusíte se bát, ani pokud nejste vyloženě zahradnický typ a práce s rostlinkami jsou pro vás ještě neprozkoumané území. Papír z košíčků na muffiny je velmi prospěšný a rostlinky v květináčích po něm porostou jak divé. Až uvidíte výsledek, jistě budete dokupovat další rostliny.

Pokojové rostliny

Foto: Pexels

Vezměte si připravený květináč, do kterého chcete rostlinku přesadit, a košíček na muffiny do něj rozprostřete tak, aby byly veškeré odtokové otvory květináče zcela zakryté (pokud je květináč moc velký, využijte více košíčků). Nasypte do květináče připravenou zeminu a rostlinu zasaďte. Hotovo! Super jednoduché, že?

Pomoc s pozdější zálivkou

Celý zázrak spočívá v tom, že se do odtokových otvorů nedostane zemina a jiné nečistoty, které se po styku s vodou rozmělní a snadno otvor zalepí. Kořeny rostliny pak můžou začít vysychat, až vám celá rostlinka zemře. Tímhle tomu nápadu ale všem problémům předejdete.

Košíček na muffiny v květináči funguje jako filtr, který zabrání zemině a nečistotám, aby odtokové otvory obalovaly a ucpávaly. Voda bude i nadále proudit, kde je potřeba, a vaše rostlinky k ní budou mít neustále přístup. Navíc se ke kořínkům bude moci dostat i vzduch, skrz čisté otvory. Tímto vytvoříte ideální podmínky pro život vašich rostlinek, které nebudou muset o své živiny bojovat.

 

Zdroj: https://tchiboblog.cz/jak-presazovat-pokojovky/, https://www.gardners-eshop.cz/pece-behem-roku/jak-na-to-presazujeme/, https://www.idnes.cz/hobby/domov/prakticke-rady-a-tipy-pro-presazovani-pokojovych-rostlin.A090312_141141_hobby-domov_mce, https://inspirace.heureka.cz/presazovani-pokojovych-rostlin/

Náhledové foto: Pexels

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)