Kopřivka neznámého původu může značit koronavirus

Kůže

Čím více se o koronaviru dovídáme, tím překvapivější fakta vyplouvají na povrch. I když nejtypičtějším příznakem zůstává stále horečka, ovšem ve hře je i ztráta čichu nebo nejnověji kopřivka. Jak rozpoznat tu koronavirovou od té běžné?

Nelze zevšeobecňovat, ovšem kopřivka se zpravidla objevuje ve chvíli, kdy trpíte již zmíněnou horečkou nebo suchým kašlem. Jde zpravidla o červené skvrny, které se na vaší kůži často objevují bez zjevné příčiny.

Výsev kdekoli a pálení i svědění

Může jít o červené až vyloženě rudé skvrny, které se objevují kdekoliv na těle. Mohou silně svědit, ovšem pacienti popisovali i silné pocity až řezavého pálení. Může jít o důležitý rozpoznávací znak v případě, že se u vás před či po výsevu vyrážky objeví i další příznaky koronaviru. Pak je na místě zvážit, zda vaše aktuální zdravotní problémy opravdu nemohou mít původ v koronavirovém onemocnění. Přímou návštěvu lékaře nedoporučujeme, mnohem lepší bude jeho kontaktování telefonem, případně kontaktovat krajskou hygienickou stanici.

Kůže

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak na kopřivku přírodní cestou

Jestliže u sebe zarudlé skvrny zpozorujete, ovšem bez jakýchkoliv dalších doprovodných příznaků, může jít jen obyčejnou kopřivku. A jak si s ní poradit? První pomocí je určitě studený obklad, který pokožku zklidní. Obklad vyměňujte o deseti minutách, dokud se kopřivka nezklidní.

Další skvělou pomoci je ovesná koupel. Podrťte šálek ovesných vloček na jemný prášek. Mezitím si napusťte vanu s vlažnou vodou a vločky do ní vsypte. Pokud si nechcete ucpat odpad, dejte je předtím do plátěného pytlíku. Přidat lze i 250-750 ml mléka, které zklidnění pokožky napomůže.

A pomoci vám může i exotický ananas. Stačí čerstvý ananas podrtit, vložit do kapesníku a přiložit na kopřivku. Mělo by stačit několik minut. Během nich začne působit enzym bromelin, který zmírní otok a mnohdy i svědění a pálení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)