Kéž by nikdy nevyrostli… A také nevyrostou, tahle psí plemena vypadají stále jako štěňata

Pes

Kéž by nikdy nevyrostli… A také nevyrostou, tahle psí plemena vypadají stále jako štěňata. Ano, i taková plemena dnes existují. S vlkem, z něhož se během posledních deseti či dvaceti tisíc let tihle pejsci vyvinuli, už sice nemají mnoho společného, ale jejich vzhled jim zajistí, že vaše děti pejsek neomrzí. Tedy pokud správně nastavíte pravidla pro to, kdo a jak se o rodinného psa stará.

Nevybírejte jen podle vzhledu

Psí útulky jsou plné chlupáčů, kteří sice vypadají k světu, ale jejich původní majitelé je z nějakého důvodu nezvládali. Pravda, tyhle problémy se podstatně častěji týkají větších plemen, třeba labradorů nebo border kolií, ale kynologové se s nimi potkávají i u malých a roztomilých plenem. Při výběru psa rozhodně platí pravidlo, že byste si měli prostudovat také povahu, která je pro dané plemeno typická. Nebudete pak překvapení, že váš pes je líný, nebo naopak příliš živý, bojí se vody, utíká a podobně.

Pes

Foto: Pixabay

Aljašský klee kai

Severské plemeno, které je vizuálně podobné oblíbenému huskymu, ale je o něco menší a o poznání roztomilejší, se bude cítit dobře zejména v horských oblastech. Jak asi tušíte, zimu si bude užívat, ale v parném létě mu nebude tak úplně do skoku. Vyhnout by se mu tak měli lidé z jižní Moravy nebo třeba z Prahy.

Pomeranian

Tohle trpasličí psí plemeno ze sousedního Německa může na první pohled připomínat podivně zarostlou kočku. Dětem zase připomíná plyšovou hračku, a tak jej zpravidla doslova milují. I díky své povaze je pomeranian skvělý do rodiny s malými dětmi. V českých podmínkách se mu bude dařit prakticky všude, není to však žádný velký sportovec.

Některá plemena jsou velmi roztomilá

Roztomilých plemen, která budou vaše děti milovat, existuje několik desítek. Mezi další, která lze snadno pořídit a chovat i v České republice, patří například:

  • Whippet
  • Maltézský psík
  • Trpasličí pinč
  • Basenji

 

Zdroj: https://www.4doxskladem.cz/blog/jake-plemeno-je-vhodne-pro-zacatecniky/, https://www.lidovky.cz/relax/tohle-designovi-psi-poblaznili-svet-za-ktere-vorisky-jsou-lide-schopni-platit-desetitisice-a-proc.A211107_155955_ln_magazin_ape

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)