Kam na houby? V těchto krajích už rostou naplno

Houba

Podmínky pro růst hub jsou velice příznivé, a tak není divu, že spousta houbařů už navštívila svoje oblíbená místečka. Houby můžete sbírat pro svou vlastní potěchu, nebo je můžete rozdat přátelům a známým, nebo je zkusit prodat ve výkupu hub. Mykologové se shodují na tom, že houby porostou ve velkém, a na jejich sběr nám nemusí stačit ani ten největší košík!

Střední Čechy

Ideální oblastí pro sběr hub ve středočeském kraji, jsou Brdy a Dobříšsko. Do těchto oblastí se obvykle vypravují také Pražané. Právě zde se nachází hřibovité houby, jako jsou hřiby hnědé, smrkové, žlutomasé, ale také klouzci, kozáci či křemenáči. Velmi oblíbená jsou místa v okolí Hostomic, Skalky,Mníšku pod Brdy, Trokavce či Borovna. Na Dobříšsku jsou houbařským rájem Kozí hory.

Houby

Foto: Pixabay

Vysočina

Vysočina nabízí dubové, hnědé hřiby či babky, ale také bedly a muchomůrky růžovky. Houbaři míří obvykle do oblasti přírodního parku Melechov, nebo také do okolí Dalešické přehrady, Balinského údol. Lákadlem jsou také Žďárské vrchy, které nabízí oblasti rybníku Medlov, Cikháj nebo Herálec. Kromě sběru hub můžete samozřejmě obdivovat také nádhernou okolní přírodu.

Jižní Morava

Mezi proslulé houbařské oblasti jižní Moravy patří Ždánický les (oblast mezi Bučovicemi a Kyjovem), Bukovinky, Babice nad Svitavou nebo Šumná.

Jižní Čechy

Zejména Šumava patří mezi nejznámější houbařské cíle. Zde můžete najít houbařskou klasiku, ale také lišky, mazáky i ryzce či jedlé druhy holubinek. Zde se vyplatí nastudovat si jedlé druhy hub, protože k dispozici je spousta i méně známých, přitom ale velice chutných hub. Zamiřte do lesů poblíž Železné rudy nebo Lipna nad Vltavou. Proslulé jsou Volarské lesy, kde se můžete těšit především na houby lišky. Také Slepičí hory nabízí hříbky i lišky. Pokud se v této oblasti rozhodnete houbařit, nevynechejte ani bukové lesy u Milevska.

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/kam-na-houby-vime-kde-rostou-podivejte-se-na-tipy-z-cele-cr

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!