Jen popel a cibulové slupky: Po tomhle boosteru porostou sazenice jako splašené, nesmíte však udělat chybu v teplotě

sazenice

Jen popel a cibulové slupky: Po tomhle boosteru porostou sazenice jako splašené, nesmíte však udělat chybu v teplotě. Vypěstování silných a zdravých sazenic je zásadním krokem v zahradničení, který vytváří základ pro úrodnou úrodu.

Jak na elixír pro sazenice

Pozoruhodné a cenově výhodné přírodní hnojivo lze vyrobit z jednoduchých kuchyňských zbytků: cibulových slupek a dřevěného popela. Tento elixír poskytuje základní živiny, které výrazně podporují růst sazenic. Přinášíme vám podrobný návod, jak tuto účinnou směs připravit a použít pro vaše sazenice.

  • Cibulové slupky: Slupky ze 4-5 cibulí
  • Dřevěný popel: 3 polévkové lžíce
  • Voda: 1 litr

Tyto jednoduché ingredience jsou plné živin, které podpoří růst vašich sazenic a zajistí, že porostou silné a zdravé. A jak hnojivo připravit? Je to snadné. Naplňte hrnec 1 litrem vody a přiveďte ji k varu. Jakmile se voda začne vařit, přidejte cibulové slupky a nechte je vařit alespoň pět minut, aby se z nich vyluhovaly prospěšné látky.

Sazenice, zálivka, cibulové slupky, dřevěný popel, booster

Foto: Unsplash

Poté odstavte hrnec z ohně a nechte směs vychladnout. Tekutinu sceďte a přimíchejte dřevěný popel. Důkladně promíchejte a máte hotovo. Použijte jako zálivku (po ředění v poměru 1:) a pokud vám nějaké hnojivo zbude, přelijte ho do uzavíratelné nádoby a uchovávejte v chladničce (nejdéle po dobu 14 dní).

Co si ještě pohlídat

TIP: Před aplikací se ujistěte, že je půda vlhká, aby se lépe vstřebávaly živin a pro dosažení co nejlepších výsledků používejte tento elixír jednou týdně. Pravidelná aplikace tohoto výživového boosteru zajistí stálý přísun živin a podpoří silný růst – opravdu se tedy vyplatí zaznamenávat si jednotlivé kroky do kalendáře. Budete překvapeni tím, jak vaše sazenice rychle zesílí (a jako bonus se ji díky fungicidním vlastnostem cibule vyhnou i hniloby a plísně).

 

Zdroj: https://www.akcniceny.cz/magazin/levnejsi-alternativa-hnojeni-doprejte-svym-pokojovym-rostlinam-hnojivo-z-cibulovych-slupek/, https://www.ireceptar.cz/zahrada/okurky-hnojivo-cibule-20300901.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)