Jednoduchý recept na brokolicový krém

Brokolicová polévka

Potřebujete co možná nejrychleji připravit polévku, tlačí vás čas a nehodláte shánět spousty ingrediencí? Pokud ano, jste na správném místě. Výbornou volbou je totiž brokolicová polévka, kterou lze díky její konzistenci označit také za brokolicový krém. Hodí se perfektně jako pro dospělé, tak i pro malé děti. Brokolice je plná vitamínů a mnozí lidé k ní mají pro čistě zelenou barvou odpor. V polévce tohoto typu se její konzistence změní natolik, že ji fakticky spořádá úplně každý. Jak tedy na polévku, respektive, co všechno budeme potřebovat?

V podstatě jde o čistě brokolicovou záležitost

Pokud jste zvyklí vařit polévky se zásmažkou anebo nějaké složité krémy, pak se vám celý postup bude zdát naprosto jednoduchý. Odpovídají tomu samozřejmě i ingredience. Tou první je samozřejmě růžice brokolice. Optimální je nalámat ji či nařezat na malé růžičky a ty následně vařit v osolené vidě až do úplného změknutí. Nebojte se nechat brokolici ve vodě klidně i delší dobu, čím je měkčí, tím lépe. Další ingrediencí bude mléko, volit můžete jak plnotučné, tak i polotučné. Někdo si vybírá spíše klasickou smetanu, polévka je potom hutnější.

Jednoduchý a rychlý postup

Poté, co si brokolici umyjeme a natrháme na malé růžičky, necháme ji uvařit. Když je vše hotovo, jednoduše scedíme vodu a poté brokolici kompletně rozmixujeme, postupně přitom přidáváme mléko, aby hmota dostala skutečně konzistenci krému. Poté ještě přisolíme a v podstatě máme hotovo.

Ještě krém vylepšete

Samozřejmě ještě není od věci krém poněkud vylepšit. Výbornou volbou jsou opečené housky v troubě bez tuku. Pokud se vám na ně nechce dlouho čekat, můžete dát kousky pečiva klidně i na pánev, kde se také dokážou dokonale vysušit. Dětem chutnají i obyčejné corn flakes, které se dají do polévky nasypat.

 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.