Jednoduché a levné řešení: Jak dodat přísadám větší množství světla pro lepší růst

Přísady

Správné osvětlení je pro správný růst přísad alfou a omegou. Plodonosné rostliny typu paprik nebo rajčat se bez dostatku světla prostě neobejdou. V případě, že ho nemají, nedaří se jim. Ne, nepotřebujete nezbytně žádné fytolampy nebo jiné přístroje, které by vám z kapes tahaly peníze za elektřinu. Bohatě si vystačíte s odraženým světlem, jež jim můžete bez problémů dodat i takřka zdarma.

Přímé světlo není třeba

Přímé světlo by mohlo některé rostliny spálit, mnohdy také dochází k tomu, že se spíše vytahují právě za ním. Ideální volbou j světlo odražené. Jak jej vytvořit a dát rostlinám? Vcelku jednoduše, opotřebovat budete pouze několik věcí. Konkrétně se bude jednat o alobal a 2 špejle.

PřísadySazenice: Foto Pixabay

Jednoduchý postup a za pár vteřin je hotovo

V první řadě si vezměte alobal a ustřihněte si kus, který bude delší než samotný květináč nebo nádoba, v níž jsou umístěné sazenice. Špejle se umístí na oba okraje alobalu tím způsobem, že se po jejich zapíchnutí do zeminy vytvoří odrazová stěna z alobalu. Ten je třeba nasměrovat tak, aby dokázal odrazit venkovní světlo. Použít se dá místo alobalu také potravinářská fólie. Ta se ale musí vymotat ve více vrstvách, aby byla stěna pevná.

AlobalAlobal: Foto Radek Štěpán

Rychlejší růst sazenic

Mnozí zahrádkáři potvrdí, že sazenice rostou skutečně rychleji a jsou silnější. Stejný trik lze využít také u pokojových rostlin, také se jim bude dařit lépe. Světlo rostliny určitě nespálí, není tak silné jako v létě. Navíc je ho poměrně málo. Přesto ale ve finále s alobalovým trikem stačí k tomu, aby rostlinám pomohlo v jejich růstu a vývinu.

Zdroj info: tojenapad.sk

Sazenice: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.