Je neuvěřitelné, co dokážou někteří psi sníst. Tahle fenka je však rozhodně rekordmanem

Psi a lidé se hodně liší v tom, co považují za „jedlé“ a co ne. Psi totiž vyhledávají lahůdky, které pro nás spíše představují odpadky – mrtvá zvířátka, zkažené jídlo, dokonce i exkrementy. Ovšem to, co si dopřála k jídlu jedna zvědavá fenka, se vymyká dokonce i těmto normám.

Dovey je čtyřletá fenka šarpeje, která miluje věci, které pro ni zrovna nejsou moc vhodné. Její majitelé se snaží udržet vše škodlivé pryč z jejího dosahu, ale Dovey je dost chytré zvíře, pokud jde o pochoutky. Vše se ukázalo v den, kdy Dovey odmítla svou večeři. V tu chvíli bylo jasné, že je něco v nepořádku. Když druhý den ráno opět nechtěla jíst, byla odvezena k veterináři. A ihned bylo jasné, že snědla něco, co jí neudělalo příliš dobře.

Překvapení v psím žaludku

Žaludek měla citlivý na dotek a bylo poznat, že jí je skutečně špatně. Rentgenové snímky nakonec ukázaly, že v jejích útrobách je něco, co tam rozhodně nepatří. Doveyin majitel se ihned rozpovídal o tom, jaká je Dovey zlodějka jídla a náhodou se zmínil, že ji přistihli i s dudlíkem jejich malého dítka. Tehdy veterináři všechno došlo.

Foto: Pixabay

Zeptal se, jestli jim náhodou některé dudlíky nechybí. Po krátkém přemýšlení zněla odpověď ano. Dovey byla proto okamžitě převezena na operaci. Po skončení zákroku (naštěstí úspěšného) nikdo z přítomných nevěřil svým očím. V břiše malé Dovey se totiž našlo jen stěží uvěřitelných 21 dudlíků nebo alespoň jejich částí.

Potenciálně smrtelný příběh se šťastným koncem

Je to skvělá ukázka toho, že někteří psi skutečně mohou sníst cokoli. Konzumují vše, co jim chutná, možná i nechutná. Celý příběh se možná zdá na první pohled vtipný, ale zároveň bychom neměli zapomínat na to, že mohl dopadnout mnohem hůř. Rychlá reakce Doveyiných majitelů jí zachránila život.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://addictingstories.org/dovey-eat-vet-stomach/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)