Jarní úklid – co s tím a jak si ho maximálně usnadnit díky šikovnému triku

Jarní úklid – co s tím: Kdypak jste naposledy opravdu pečlivě uklízeli? Před Vánoci? Nebo uklízíte každý týden? Patříte mezi ty, co uklidí, až „chybí hrnky“ nebo naopak jste tak trošku maniaci na úklid. Ať tak nebo onak, jarní úklid je docela tradice.

Jarní úklid je pro někoho za trest, pro někoho jde o relax. Velký jarní úklid může být únavný pokud si jej rozdělíte na mnoho dní. Lepším řešením je udělat si jeden poctivý úklidový den nebo si jej rozdělit do dvou dní, pokud je to samozřejmě možné. Tipy jak efektivně uklízet vám popíšu níže.

Foto: Pixabay

Jak na jarní úklid – seznam

Základem každé, dobře odvedené práce, je seznam co všechno se bude uklízet. Pouze na vás záleží, co a jak moc chcete uklidit. Vzhledem k tomu, že se jedná o velký jarní úklid, doporučuji provést úklid skutečně poctivě. Nejčastěji najdete na seznamu toto:

  1. Umýt okna a dveře, vysmýčit stěny od pavučin, otřít rolety, žaluzie a stínidla
  2. Uklidit a zkontrolovat potřebnost věcí v pergole, zimní zahradě, balkóně nebo lodžii
  3. Umýt a ošetřit nábytek, vyprat závěsy a záclony
  4. Protřídit oblečení a uklidit zimní věci
  5. Vyluxovat a vytřít podlahy a koberce
  6. Provést inventuru sklepa

Co teď a co potom?

Pokud si chcete úklid co nejvíce zjednodušit, dejte na radu zkušených hospodyní a začněte u stropu a pokračujte k podlaze. Vymeťte pavučiny, otřete a ošetřete nábytek. Proberte vnitřní obsah skříní. Při jarním úklidu je nutné vytvořit nové místo, proto vyhoďte staré, rozbité a nepotřebné věci. Nebo je prodejte, darujte nebo odevzdejte do charity. Pokud je daná věc ještě použitelná, může někomu jinému posloužit. Umyjte oknaUmyjte okna, vyměňte záclony a závěsy. Naposledy si nechte podlahy. Vysavač a mokrý mop vám práci dozajista usnadní. Zde najdete všechny úklidové potřebyúklidové potřeby, které vám nesmí chybět při jarním úklidu.

Zdroj: https://www.svet-oken.cz/okna/jarni-uklid-co-obnasi-a-na-co-nezapomenout, https://www.eppi.cz/blog/uklid-metoda-konmari

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)