Jaké vyžaduje Gerbera v květináči pěstování

Gerbera

Gerbery jsou opravdu krásné dominantní květiny, které se často nakupují při nejrůznějších příležitostech. Pěstování gerber určitě není nijak výrazně složité a lze si je klidně zasadit i na vlastní zahradě. Pokud se rozhodnete pro pěstování gerbery v květináči, určitě budete mít doma postaráno o krásný solitér. Podívejme se tedy na základní zásady pěstování gerber v květináčích. Není jich mnoho, nicméně při jejich dodržení můžete mít doma krásně vzrostlé květiny.

Kvalitní substrát jako základ

Velmi důležitý je kvalitní substrát. Můžete si jej pohodlně umíchat doma sami. Stačí pouze rašelina a hrubší typ písku. Rašelinu není od věci sterilizovat prostřednictvím převaření. Na dno květináče si dejte drenážní vrstvu z jemných kamínků. U kořenového krčku rostliny si určitě kamínky najdou své místo.

Kam umístit gerberu v květináči

V každém případě je zapotřebí volit pro pěstování gerber ryze prosvětlené místo. Gerbera pěstování v každém případě usnadní, jelikož právě na světle poroste dokonale. Ne příliš optimální je přímé sluneční záření. Co se týká zálivky, tak ta by měla být realizována za pomocí odstáté vody. Studená voda přímo z kohoutku by mohla rostlinám uškodit. Výbornou volbou je zejména dešťová voda.

Přezimování gerber

Zima je pro gerbery velmi náročným obdobím a je třeba myslet na jejich pohodlí. V první řadě byste měli minimalizovat zálivku. V přírodním prostředí rostou gerbery vyloženě v proschlé suti, takže nepotřebují vodu skoro vůbec. Stejně tak se obejdou bez vody bez problémů i po dobu zimy. Gerbery by také měly být v mnohem chladnějším prostředí, než je tomu v létě a obecně v teplých měsících. Pro umístění je nejvhodnější veranda nebo předsíň, kde ještě nemrzne, ale teplota je mnohem nižší než v interiéru.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.