Plastové desky a jejich využití na zahradě

Plastové desky

Potřebujeme-li kvalitní povrch například do zahradního posezení anebo nový plot, či bazén, můžete se spolehnout na kvalitní plastové desky. Právě ony dokážou bez větších problémů zajistit dostatečně pevný povrch, který vydrží i jakékoli rozmary počasí. Pokud nevíte, kde všude si najdou třeba na zahradě plastové desky své místo, jste na správném místě. V následujících řádcích vám totiž nastíníme veškeré možnosti, které plastové desky dávají. Sami se přesvědčíme o tom, že jejich použití je skutečně multifunkční.

Plastová podlaha v pergole či posezení

Řešení podlahové plochy v zahradním posezení anebo pergole je velmi důležité. Je to ostatně právě podlaha, která často zaujme již na první pohled. Velmi často se volí klasická betonová dlažba anebo dřevo. U betonu se setkáváme bohužel s tím, že se velmi jednoduše znečistí a nelze jej snadno uvést do původního stavu. Povrch betonových dlaždic také není zrovna příjemný. Dřevo zase nedokáže odolat vlivům počasí, a tak je třeba desky po nějakém čase ošetřit opět ochranným nátěrem. Plastové desky na podlahu do zahradního posezení jsou absolutně bezúdržbové. Díky ochranným vrstvám po čase neblednou a jejich údržba je naprosto pohodová. Nepřilnavý a hladký povrch stačí pouze smést, popřípadě setřít navlhčeným hadrem. Za pár vteřin máte uklizeno. Chůze po plastovém povrchu je naprosto pohodlná a příjemná. Nemusíte se bát žádných nerovností a ostrých částí, které by vás mohly ohrozit. Plastové desky jsou odolné i vůči ohni a dlouhodobému zatížení vlhkostí.

Vytlačované plastové desky na nádrže a bazény

Do prostoru moderní zahrady patří mimo jiné také bazén. Osvěžení v letním období je naprosto skvělé a zejména zapuštěné zahradní bazény mohou přinést kýženou pohodu. Pokud zvolíte bazén vyrobené z kvalitních tvrzených plastových desek, budete mít jistotu skvělého materiálu, který je na jednu stranu pevný a na druhou stranu se dokáže tvarově přizpůsobit vašim představám. Kvalitní polypropylénové a polyetylénové desky je možné využít nejen na bazény, ale i na nejrůznější nádrže a jezírka. Záleží pouze na tom, co na zahradě chcete mít. Není problém nechat si vyrobit z plastových desek klidně i poměrně velké bazény. Zapomenout přitom nelze ani na zastřešení, jehož mohou být také základem.

Plot z plastových desek

Moc dobře vypadají i ploty, jejichž základem jsou kvalitní plastové desky. Díky již zmiňované maximální odolnost tohoto materiálu se můžete spolehnout na stále hezký vzhled plotu. Vybírat budete moci desky v nejrůznějších barvách, takže plot svým odstínem perfektně doplní celkový vzhled exteriéru. Vy budete mít jistotu, že bude všechno skvěle sladěné.

Další využití plastových desek

Plastové desky si najdou své využití i jako základ čistíren odpadních vod. Zajímavou volbou jsou na výrobu skleníků. Ty jsou díky jejich vlastnostem maximálně odolné. Plastové desky mohou být vyrobené z běžných, technických i špičkových plastů. Podrobnější informace o nich si můžete najít na www.technicke-plasty-tribon.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.