Jaké jsou důvody ke stavbě zimní zahrady?

Zimní zahrada

Přemýšleli jste někdy o stavbě zimní zahrady? Pokud máte rodinný dům a místo na její postavení, pak rozhodně neváhejte! Existují přinejmenším dva hlavní důvody, proč se stavbou neotálet a začít ihned realizovat. Pokud si myslíte, že je zimní zahrada pouhým doplňkem, který vás bude stát jenom peníze, pak se velmi pletete. Je samozřejmě pravdou, že vzhled zimní zahrady podtrhuje dojem z celého rodinného domku, avšak není to jedinou výhodou, kterou nabízejí.

Pokud však nechcete dát za tuto stavbu příliš mnoho peněz, jsou pro vás plastové zimní zahrady to pravé. Plast si získal velkou oblibu pro své izolační vlastnosti, dlouhou životnost a jednoduchou údržbu. Plastová okna jsou populární v Brně a většině míst v naší republice, tak proč je nevyužít i v zimní zahradě?

Rozšíření obytné plochy

Důvodem k realizaci může být touha po zvětšení plochy domu, tedy rozšíření o relaxační část, která vás spojí s přírodou a nabízí ideální místo pro odpočinek klidně během celého roku. V nově vzniklém prostoru můžete pěstovat rostliny, setkávat se s rodinou a přáteli, či jen o samotě relaxovat. Zimní zahrada také prosvětlí celý váš dům, a zároveň se stane nepřehlédnutelných estetickým prvkem domku.

Energetické úspory

Stavbou zimní zahrady můžete dosáhnout také úspory energie. Zimní zahrada, která nemá žádné přídavné vytápění, tudíž není ani vhodná pro obývání během celého roku však slouží i jako izolace domu a může zamezit tepelným ztrátám.

Zimní zahrady na míru

Abyste však dosáhli hlavních výhod, nepouštějte se do stavby svépomocí. Raději svěřte stavbu odborníkům, kteří využívají kvalitní materiály a moderní postupy, a navíc vám vytvoří zahradu přesně dle vašich představ.

Specialisté vám navíc poradí i s orientací zahrady a využití správného druhu zasklení, což je pro maximální užitek ze zahrady nezbytným kritériem.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.