Jaké choroby postihují doma pěstované houby

Pokud pěstujete svoje vlastní houby, víte, že to není až tak složité. Dokud se nevyskytne nějaký problém. A tím mohou být právě choroby. V tomto článku si uvedeme, které choroby se u domácky pěstovaných hub vyskytují nejčastěji a popřípadě také to, jestli je možné se jich zbavit (je-li to možné).

Zelená plíseň

Tato houbová choroba je pravděpodobně nejničivější, když mluvíme o pěstovaných houbách. Jakmile dojde k této infekci, všimnete si na povrchu pouzdra hustou vrstvu bílého, zeleného nebo dokonce hnědého mycelia. Nejlepší způsob, jak udržet své houby v bezpečí, je dobrá prevence. Před použitím je nutné kompostovat a sterilizovat všechny nástroje.

Choroby typu dactylium

Tyto choroby poznáte podle toho, že na povrchu hub je možné pozorovat bílý, šedý nebo růžový myceliální růst. Jakmile tento znak objeví, vaše houby se promění v měkkou, vodnatou hnilobu. Pokud se neléčí, plíseň se rychle rozšíří a zničí celou vaši úrodu. Infekci můžete udržovat pod kontrolou prostřednictvím hygienických postupů s pravidelným sledováním svých hub. Houby a jejich zásobníky udržujte v čistotě a pravidelně odstraňujte zbytky hub.

Verticiliové vadnutí

Toto je jedno z nejzávažnějších plísňových onemocnění, které může zničit vaše houby. Toto onemocnění hub se projevuje malými hnědými skvrnami na kloboučcích vašich hub. Tyto skvrny se s postupem času rozšiřují, nemají pravidelný tvar a zbarvují se do šedé barvy. Zůstává po nich mrtvá oblast. Když se infekce velice rozšíří, stane se závadnou, a způsobí výskyt šedých hmot v zásobnících. Příčiny jsou obvykle infikované zařízení nebo mouchy. Použijte sůl k vysušení a zničení bublin a zabránění šíření spór.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!