Jak zjistit, že je váš pejsek šťastný

Jezevčík

Pokud patříte mezi pejskaře, zaručeně je pro vás velmi důležité, jak se pejsek cítí. Někteří už hned vycítí, jestli je pejsek šťastný, nebo mu naopak něco je. Bývají to většinou velmi odlišné projevy, které u pejska pozná pouze jeho páníček. Určité stereotypy chování mají stejné všichni psi. Abyste v tom neměli zmatek, poradíme vám, jak poznat, kdy je pejsek šťastný a kdy ne.

Velmi důležité je plemeno psa.  Některá vám lásku, radost a další emoce mohou projevit velmi viditelně a jiná zase méně. Jak se doopravdy mají, dokáže poznat pouze ten, kdo je opravdu zná. Takže, jak se bude chovat, pokud bude šťastný?

Vrtění ocáskem vždycky neznamená, že je šťastný

Většina lidí si myslí, že pokud psík vrtí ocáskem, je opravdu veselý. Pravdou je však pouze polovina z tohoto tvrzení. Pokud vrtí ocasem, může to klidně znamenat, že má strach či se na vás chystá zaútočit. Je-li pejsek šťastný, jeho ocas je velmi uvolněný nebo vrtí ocasem ze strany na stranu. Občas také ocáskem otáčí kolem dokola.

Pes

Labrador: Foto Pixabay

Něco jako náramky pro psy

Mimochodem věřili byste tomu, že někoho napadlo vytvořit náramky, které se pejskovi dají na ocásek a ten dokáže rozpoznat jeho pocity za pomoci Bluetooth a majiteli pošle výsledný verdikt do telefonu? Tento náramek je nejlepší pro lidi, kteří mají pejska poprvé, nebo může pomoci těm, co psa jen hlídají.  Nakonec však náramek do výroby nepůjde, takže rozpoznat jeho náladu je pouze na vás.

Spí váš pejsek s vámi v posteli?

Jestli s vámi chce spávat v posteli, má vás za ty nejbližší osoby.

Drží se pejsek neustále ve vaší blízkosti?

Jestli se vás zvířecí miláček neustále drží blízko vás, je mu s vámi skvěle. Na to abyste to poznali, nemusíte na to mít žádné zkušenosti se psy. Občas vás už může štvát, že vám stále leze pod nohy, zaručeně ho ale neodhánějte, chce mít totiž pozornost své oblíbené osoby.

Zdroj info: https://www.ireceptar.cz/zvirata/stastny-pes-30000615.html
https://www.vaschovatel.cz/blog/212-10-zpusobu-jak-vam-pes-dava-najevo-svou-naklonnost.html

Jezevčík: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.