Použití cukru na zahradě

Cukr

Cukr může být při nadměrné konzumaci tím, co v našem těle způsobuje nebezpečné procesy: vede k obezitě, zvyšuje cholesterol, ničí zubní sklovinu, je důvodem vzniku akné atd. Pokud jej ale použijeme v zahradě, stává se živinou pro důležité bakterie, proto je ideální pro výrobu domácího hnojiva. V některých případech také odradí škůdce. Stačí nasypat cukr v místě, kde se škůdci vyskytují nebo jej rozpustit ve vodě a touto směsí rostliny zalévat. V půdě dojde k vývinu bakterií, které škůdce odstraní.

Pro růst květů

Cukr je ideální také na podporu růstu květů. Pokud tedy toužíte po tom, aby vaše rostliny byly obsypány nádhernými květy, můžete použít cukr. Stačí trochu cukru rozpustit ve vodě a tímto roztokem je zalít. Pokud navíc přidáte kvasnice, získáme ještě další živiny.

Také pro řezané květiny

Pokud jste dostali kytici řezaných květin, můžete jim prodloužit život, aby co nejdéle zpříjemňovali váš interiér. Bohužel, velmi často se státá, že takové květiny už za pár dní nevypadají příliš dobře. Pro zachování jejich delší životnosti je dobré, když je neumístíte v blízkosti banánů, které když zrají, produkují metan – a ten urychluje také odkvétání vaší kytice. Do vody k řezaných květinám můžete také přidat lžičku cukru, díky čemuž je udržíte déle při životě.

Cukr

Foto: Pixabay

Péče o včely

Cukr není tím, co včely naláká do vaší zahrady. Poslouží jim ale jako potrava v případě nouze a dodá jim energii. Takže pokud vidíme v zahradě včelu, která se usadila na trávě nebo na jiném povrchu a neodlétá, může to znamenat, že jí prostě nezbývají síly. V takovém případě stačí nalít několik kapek vody s cukrem. Nebo můžete cukr s vodou postavit do nádoby – široké a nepříliš hluboké. Včela s radostí využije pochoutku, sní ji a bude mít sílu odletět.

Mucholapka

Naproti tomu mouchy na svém pozemku nebo v blízkosti venkovního posezení nechceme. Bohužel, v létě není lehké se jich zbavit. S pomocí cukru ale můžete vyrobit mucholapky, díky čemuž je nalákáte na něco jiného, než je váš pokrm či nápoj. Stačí nalít vodu s cukrem do nádoby. Hmyz bude hodovat zde a vám dá pokoj.

Jed

Cukr smíchaný s jedem můžeme použít jako past na mravence. Při tomto použití je ale zapotřebí dbát na ochranu svých dětí či domácích mazlíčků, proto tuto past nepoužívejte v jejich blízkosti.

Cukr odstraňuje skvrny

Cukrová pasta bude užitečná k čištění špinavých rukou po intenzivní práci na zahradě. S pomocí krystalového cukru smíchaného s trochou vody můžete odstranit skvrny na oblečení – například od hlíny nebo trávy.

Zdroj: https://irecept.cz/clanky/od-ted-je-obycejny-cukr-v-me-zahrade-povazovan-za-poklad-1-kg-vystaci-na-celou-sezonu-ten-ucinek-je-k-nezaplaceni/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!