Jak vyrobit účinné hnojivo pro orchideje z docela obyčejné rýže (nikoli z rýžové vody)

Naučte se z běžného domácího odpadu vyrobit účinné hnojivo pro orchideje, které velmi rychle stimuluje růst nových kořenů a samozřejmě také tvorbu květů. Celý postup je mnohem jednodušší, než se zdá. Toto hnojivo navíc obsahuje všechny potřebné látky, takže orchideje dostanou opravdu vše, co potřebují.

K výrobě hnojiva budete potřebovat 1 šálek čisté bílé rýže. Nezáleží na tom, jaký druh použijete. Faktem však zůstává, že vyrobené hnojivo vystačí na několik měsíců pro 5-6 orchidejí. Nemusíte se tedy bát, že byste tuto potravinu vyplýtvali. Opražte rýži na pánvi po dobu 3 minut a vypněte ji – není třeba ji dohněda smažit! Nyní už ji zbývá pouze rozemlít v mixéru nebo mlýnku na kávu a máte téměř připraveno vše, co potřebujete.

Jak na domácí hnojivo na orchideje

Vezměte 1 lžičku takto připravené rýže, zalijte ji sklenici vroucí vody a počkejte, dokud voda úplně nevychladne. Ke každé orchideji poté nalijte 5-8 lžiček. Stačí jen tekutina – vůbec nevadí, že rýžová mouka zůstane na dně, během louhování totiž přenese všechny své užitečné vlastnosti do vody.

Orchidej

Foto: Pixabay

Další možností je zalít lžíci hotové rýžové mouky studenou vodou. Vše dobře promíchejte a nechte 30 minut stát. Oba způsoby fungují stejně dobře, jen ten první bývá rychlejší.

Jak často hnojit orchideje

A jak často orchideje hnojit? Nejlépe uděláte, pokud jim dopřejte tuto výživu jednou za měsíc, ale nezapomeňte na to, že v mezičase orchideje potřebují zalévat i obyčejnou vodou. Takové hnojení s pomocí rýže stimuluje růst nových, zdravých kořenů a také žádoucí vývoj nových květů.

Pokud budete tento postup dodržovat, pak vás rostlina rychle potěší novými květy. Nesmíte však zanedbat ani ostatní aspekty péče, jako je například umístnění u správného zdroje světla nebo správná zálivka.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/prakticke-rady-pro-pestovani-orchideji-doma.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)