Jak vypudit holuby z balkonů a okenních parapetů bez použití drahých vychytávek z obchodu

Deratizace holubů

Jak vypudit holuby z balkonů a okenních parapetů: Holubi jsou běžným problémem mnoha lidí, kteří mají balkón. Tito ptáci mohou způsobit velké škody na budovách a jejich okolí a mohou také přinášet zdravotní rizika. Pokud se snažíte najít účinný způsob, jak je odstranit z vašeho balkónu, máte několik možností, které mohou pomoci.

Hroty vyrobené z plastu

Plastové hroty jsou první možností, jak odrazit holuby od vašeho balkónu. Tyto hroty jsou vyrobeny z plastových trubek, které jsou umístěny na balkóně tak, aby znemožnily holubům přistát. Tyto hroty jsou neškodné a účinné při odrazování holubů. A vyrobíte je i svépomocí.

Vytvořte holubům konkurenci

Další možností jsou falešní ptáci. Bývají vyrobeni z plastu a jsou velmi realističtí. A jak to funguje? Holubi se často bojí jiných ptáků a mohou se tedy jednoduše pro své vlastní bezpečí rozhodnout opustit oblast, kde se jiná ptáci vyskytují.

Deratizace holubů

Foto: Pixabay

Pomohou i účinné sítě

Sítě proti holubům jsou další možností, jak ochránit váš balkón před holuby. Tyto sítě jsou umístěny na balkóně tak, aby znemožnily holubům okupovat vaše vlastnictví. Tyto sítě jsou obvykle vyrobeny z nylonu a jsou velmi účinné.

Pomáhá i naftalín

Naftalín je další možností, jak vyhnat holuby z balkónu. Tento pomocník proti molům má silný zápach, který může odrazit holuby. Je důležité, aby byl naftalín umístěn na balkóně tak, aby byl přístupný pouze pro holuby a aby nedocházelo k jeho vdechování lidmi. V obchodech jsou pak k mání i proti repelenty proti holubům. Ty je však třeba používat opatrně, protože mohou mít negativní účinky na zdraví lidí a zvířat.

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-vyhnat-holuby-z-parapetu-balkonu-a-lodzii-jak-pred-nimi-ochranit-umeni-27610.html, https://vyplasto.cz/produkt/plasic-ptaku/?gclid=Cj0KCQiApKagBhC1ARIsAFc7Mc52yTcmDXuTII7qOyYLHRqCC2knQoNIlBDaZLlQV4cDdkFRqN1Wv0QaAjfLEALw_wcB, https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-se-zbavit-holubu-na-balkone-20300621.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)