Jak vybrat správné lisy a drtiče na ovoce

Čerstvý ovocný džus přímo z vlastního sadu je naprosto vynikající vitamínovou bombou. Navíc si můžete být jisti tím, že jste si jej vyrobili zcela sami a dali do něj pouze ryze přírodní produkty. Abyste si jej ale připravili doma, potřebujete kvalitní nástroje, díky nimž bude výroba domácí šťávy hračkou. Na trhu se nachází hned několik typů lisů a drtičů na ovoce. Vyznat se v nich není úplně jednoduché. Podívejme se tedy, jak vybrat ten správný přístroj a kde jej zakoupit levně a v požadované kvalitě.

skram9web_1Rámové lisy na ovoce

Lisy na ovoce v několika provedeních

Jestliže chcete připravovat mošt tradičním způsobem, je třeba vybrat mezi lisy na ovoce. Ty se vyrábějí ve čtyřech základních modelech. Tím nejmenším je stolní varianta, která je typická menšími rozměry a využitím v domácnosti, kde se příliš často nemoštuje a člověk si chce pouze připravit skvělé čerstvé osvěžení. Pokud hodláte připravovat džusy častěji, vyplatí se lisy s centrálním šroubem. Ty je možné vybírat v různých objemech od 6 až po 30 litrů. Nejpohodlnější jsou rámové a hlavně hydraulické lisy. Při větším vytížení jsou k nezaplacení a zakoupit lze i ty o objemu 50 litrů.

lisy-skupinapronasvebaaStolní lis a modely se šroubem

Manuální, nebo elektrický drtič?

U drtičů ovoce byste si měli rozmyslet, jestli vyberete pákový model, nebo elektrický. První jmenovaný typ je vhodnější pro drcení menšího množství ovoce. Naopak při větším vytížení je optimální elektrický drtič, jehož základem je kvalitní elektromotor. Jednu bednu ovoce tak můžete pohodlně podrtit za pouhou 1 až 4 minuty.

drtičDrtič ovoce

Kde nakupovat?

Velmi pestrou nabídku lisů i drtičů na ovoce nabízí eshop zahradka24.cz. Vybrat si zde můžete veškeré jmenované typy lisů v nejvyšší kvalitě. To samé platí i o drtičích. Zapomenout bychom neměli ani na veškeré příslušenství typu filtračních roušek, hydraulických zvedáků či drticích, mačkacích válců a dalšího příslušenství.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.