I levné kompostéry v akci se mohou vyplatit

Pokud si nechcete dávat velkou práci se zakládáním klasického kompostu a nemáte příliš organických zbytků, vyplatí se koupit kvalitní kompostér. Ten dokáže bez větších problémů pojmout velké množství materiálu, který bude postupným procesem tlení získávat na kvalitě a následně dojde k jeho rozkladu. Humus pak budete moci použít při sázení různých plodin a květin. Obsahuje spousty živin a potřebných látek, které jinak v obyčejné zemině nenajdete. Nákup kompostéru nemusí být nijak nákladný, protože i nejlevnější typy mohou naprosto skvěle posloužit. Podívejte se tedy na naše tipy na kompostéry.

Zahradní kompostér EV 400l IKST400C

Tento kompostér se vyznačuje jedinečným tvarem, díky kterému bude celým jeho tělem cirkulovat tolik potřebný vzduch. Samotná konstrukce má velký vliv i na minimalizaci zápachu jdoucího z jeho útrob. Velkou výhodou je i snadná montáž tohoto modelu bez nutnosti použití nářadí. Moderní designové provedení je jakousi samozřejmostí. Vyrábí se v černém provedení, takže padne do kteréhokoli exteriéru zahrady.

600
Kompostér EV 400l IKST400C

Kompostér Hecht 36

Kompostér HECHT 36 patří mezi vysoce odolné zahradní kompostéry, které jsou vyrobeny z plastu. Jeho celkový objem činí 360 litrů. Optimální je tedy pro menší a střední zahrady, kde není obrovské množství kompostovaného materiálu. O správnou funkci se postarají mnohé průduchy, které umožní dokonalou cirkulaci vzduchu.

JRK 700 PROFI

Tento typ disponuje důmyslně promyšlenými vysouvacími dvířky nacházejícími se ve spodní straně kompostéru. Pohodlně tak můžete odebírat již vzniklý kompost z celkem 4 stran. Kompostér nedisponuje dnem, takže se do něj mohou dostat i živočichové přímo ze zeminy. Pro urychlení procesu kompostování je tento fakt velmi důležitý. Konstrukce je i přesto maximálně stabilní a kompostér si tak může najít místo na kterékoli zahradě.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.