Jak správně čistit a udržovat pěstební LED osvětlení

Pěstování pod umělým osvětlením je v současné době velmi populární. Bohužel systémy velmi rychle ztrácí na životnosti, pokud se o ně správně nestaráme. A jak tomu tedy zabránit? Bohužel někdy při čištění děláme velmi nepříjemné chyby, které se následně negativně projeví na jeho funkčnosti a životnosti.

Indoor pěstování je jako živý organismus, takže musíme dát pozor na to, jak se chová a v případě potřeby ho rychle umravnit. Sledujte proto i své LED světlo a pravidelně ho zbavujte veškerých nečistot, které by mohly ovlivnit jeho svítivost.

Vezměte si k ruce vysavač

Veškeré štěrbiny lze vysát vysavačem se štěrbinovým nástavcem, případně dočistit houbičkou. Výhodu mají LED panely s krytím, protože kam nepronikne voda, neproniknou ani další nečistoty. Zpravidla je tedy nutné přistoupit pouze k údržbě povrchu.

K tomu vám postačí obyčejná houbička na nádobí případně nanotextilie, namočená v jemném roztoku saponátu. Nakonec vše omyjte čistou vodou a máte hotovo.

Foto: Pixabay

Dobrý tip pro běžné čištění indoor světel

Pokud se snažíte o odstranění drobných nečistot, nikdy si neberte k ruce prachovku. Ta má spíše tendenci zatlačit některé nečistoty hlouběji do textury materiálu. Mnohem lepším pomocníkem bude klasický plochý štětec na malování obrazů, který se dostane (podle velikosti) i do těch nejmenších škvír.

Při čištění dbejte na to, aby nedošlo k jakékoliv změně rekonstrukce ani nahrazení některých částí jinými. LED kontrolky musí zůstat na svých místech apod. Jinak riskujete nesprávnou funkčnost celého panelu.

Pokud všechny tyto body dodržíte, můžete životnost svého indoor osvětlení prodloužit až několikanásobně. Nenechte se zaskočit nepříznivými okolnostmi a postarejte se o co nejlepší návratnost své investice. Rozhodně to stojí za to.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ledmegrow.cz/obecne-poucky-pro-pestitele/jak-je-to-s-led-osvetlenim-pro-pestovani-rostlin/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)