Jak si užívat zahradní bazén bezpečně a naplno? Myslete na tyto věci

Bazén

Zatímco vlastní bazén na pozemku v minulosti představoval jistou známku luxusu, dnes se z toho stala poměrně běžná věc. Zchladit se během letních veder, nachytat bronz a pořádně si pročistit hlavu, skoro jako na dovolené, se tak dá z pohodlí domova. Ať už bazén máte, nebo jeho pořízení teprve plánujete, myslete také na různé drobnosti, abyste mohli výhod bazénu užívat naplno.

„Nezbytné“ maličkosti

Při stavbě bazénu myslete na maličkosti, které vám následně zajistí co největší pohodu a komfort při pobytu ve vodě. I když si to ne každý uvědomuje, jednou z nejohroženějších cenností u bazénu je váš mobilní telefon. Ten se postará o zachování vzpomínek z bezstarostných letních dnů v podobě zářivých fotografií, ovšem vy byste se měli na oplátku postarat o něj. Kvalitní vodotěsný obal na telefonobal na telefon jej zachrání před případnými nehodami. Nebudete tak muset řešit jeho opravu nebo dokonce koupi zbrusu nového zařízení.

Další z maličkostí pro zajištění relaxu v bazénu jsou nafukovací lehátka a další nafukovací hračky. I na ty byste měli myslet předem. Na nafukovačce se totiž můžete nerušeně opalovat a zároveň ochlazovat vodou v bazénu.

BazénFoto: Pexels

Mini nafukovací držáky na nápoje udrží váš drink na vodě a ve vaší bezprostřední blízkosti. K tomu, abyste zahnali žízeň, už tedy nebudete muset z bazénu vytáhnout paty. Nafukovací míče se zase postarají o příjemnou letní aktivitu ve vodě, což ocení dospěláci i malé děti.

Údržba jako prevence před zelenou a nebezpečnou vodou

Každý bazén potřebuje adekvátní péči, abyste se mohli neustále těšit z čisté a průzračné vody. V tomto případě závisí míra údržby na typu bazénu, který máte. Nezapomeňte, že i foliové nadzemní bazény či obyčejné nafukovací bazény vyžadují údržbubazény vyžadují údržbu, pokud v nich chcete mít vodu déle než jeden den.

BazénFoto: Pexels

Ani v jednom případě se neobejdete bez chemických přípravků na dezinfekci a úpravu vody, obzvlášť, pokud jste se bazén rozhodli napouštět ze studny na vašem pozemku. Povinností by měl být také kvalitní filtr, případně čerpadlo nebo ohřev. Do výbavy zařaďte také síťku na nečistoty. Ty se v bazénu objevují non stop.

Překrytí bazénu

Některým se tento krok může zdát jako pořádná zbytečnost, nicméně překrytí bazénu má své opodstatnění. Udržuje vodu co nejdéle čistou a postará se také o akumulaci tepla z vnějšího prostředí. Můžete tak prodloužit svou soukromou koupací sezónu až do pozdního podzimu.

Bazén

Foto: Pexels

Zároveň jde také o podstatný bezpečnostní prvek, díky kterému do bazénu nespadnou během chvíle nepozornosti malí rošťáci. Vybrat si můžete z trvalého, dočasného nebo částečného překrytí bazénu přesně podle vašich preferencí.

Zdroje info: nasdum.eu, abecedazahrady.dama.cz

Náhledové foto: Pexels

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.