Jak se zbavit octomilek? Vyžeňte je pomocí prověřených triků

Muška

Jak se zbavit octomilek: Stejně jako pavouky, mravence, ani malé otravné mušky ve své domácnosti nechceme. Jsou neuvěřitelné otravné a lezou po všem. Můžete je všechny vyhnat pomocí plácačky na mouchy nebo se také můžete naučit, jak se takových protivných mušek zbavit nadobro. Nejdříve byste měli vyhodit nahnilé ovoce a dále se řídit našimi kroky.

Pokud se vám vylije sladká šťáva či džus, pořádně je utřete. Stačí i kapička a mušky přiláká. To stejné platí i pro zbytky jídla na talíři nebo v hrnci, vše by mělo být čisté. Pokud uděláte přesný opak, mušky zde budou jako v ráji a den ode dne jich bude víc a víc. Mušky kladou vajíčka na povrchy, ale i do vnitřků plodů, které jsou přezrálé a začínají hnít. A ještě děsivější je fakt, že taková muška může naklást až 500 vajíček. Jakmile spatříte první octomilku, okamžitě jednejte!

Jak se zbavit mušek octomilek?

Stále uklízíte a pořád tak dokola, ale mušky jsou vašimi stálými spoluobyvateli? Vyzkoušejte jablečný ocet. Naplňte malou misku octem a zakryjte ji igelitovým pytlíkem nebo folií. Zagumičkujte misku, která zároveň utěsní okraje, a na horní část udělejte několik drobných otvorů. Ocet je pro mušky lahodnou návnadou a okamžitě je přiláká. Jenže jakmile zalezou dovnitř, již nevylezou, a to chceme.

OctomilkaFoto: Pixabay

Jablečný ocet a mýdlo

Opět naplňte misku octem a přidejte pár kapek mýdla – dobře promíchejte. Jablečný ocet přiláká mušky svou kyselostí a mýdlo poskytne změnu struktury kapaliny, takže mušky se kvůli hustotě ponoří a již neuniknou.

Staré pivo se ještě bude hodit

Nechali jste ve sklenici staré pivo? Nebo dokonce ještě lépe víno? Můžete lahev postavit do rohu linky a počkat až mušky přiláká nebo také zbytek alkoholu vylijte do zavařovací sklenice a tu opět zadělejte folií a udělejte na vrcholku několik malých děr. Mušky se nedostanou zpět. To stejné můžete udělat i s ovocem, které přikryjete a dáte do misky.

Zdroje info: https://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-jak-na-to/420138/jak-se-zbavit-octomilek-poradime-vam-5-zarucenych-tipu.html, https://www.pasti.cz/blog/5-zpusobu-jak-se-rychle-a-snadno-zbavit-musek-octomilek/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)