Jak se zbavit myší díky bylinkám, octu a dalším osvědčeným radám z receptářů našich babiček

Myš

Přemýšlíte nad tím, jak se zbavit myší z domu, půdy nebo garáže? Existuje několik způsobů, jak se zbavit myší ve vaší domácnosti. A ani v jednom případě nebudete muset používat žádnou chemii ani drahé pasti.

Okousané potraviny, nepříjemný zápach a množství drobného trusu mezi nádobím a jídlem – to jsou patrně ty nejnepříjemnější aspekty přítomnosti myši ve vaší domácnosti. Po nocích lze pak slyšet i škrábání.

Repelenty proti myším

Pokud doma myši objevíte, můžete se je ze všeho nejdříve pokusit vypudit. Jestliže vám po domě nepobíhá pes nebo kočka, pak budete muset vsadit na přírodní repelenty. Jde například o tyto bylinky:

  • divoká máta,
  • divizna,
  • rmen
  • heřmánek,
  • hřebíček,
  • oleandr,
  • listy čerstvých zelených rajčat,
  • květy vratiče (ty se pro tyto účely sklízejí v létě a suší se).

Bylinky nasypte do míst, kde myši často chodí nebo ještě lépe do blízkosti jejich hnízda. Velmi rychle se odstěhují pryč. Tato metoda ovšem funguje spíše jako prevence, nebo na začátku pronikání hlodavců do domu, kdy je u vás doma nanejvýš jedna myš nebo dvě. Pro větší invazi se spíše nehodí.

Myš

Foto: Pixabay

Alobal a ocet na myši

Ale není třeba zůstávat jen u bylinek. Tito hlodavci opravdu nesnášejí třeba i lak na vlasy. Další sázkou na jistotu bude dozajista ocet. Ale aplikujte ho tak, aby jeho aroma ihned nevyvanulo. Skvěle vám poslouží obyčejná kuchyňská houbička nebo hrubá textilie. Ty vložte do malé misky, nalijte ocet a nechte ho, aby dělal svou práci. Myši jeho zápach účinně odradí.

A tam, kde se tito hlodavci zdržují, můžete rozvěsit také proužky alobalu. Nebude se jim líbit jeho zvuk a odlesky. Funguje však spíše v kombinaci s dalšími metodami. Pokud ho použijte samostatně, myši si na něj pravděpodobně rychle zvyknou.

Zmíněný lak na vlasy lze použít i jako prevenci. Nastříkejte s ním všechna místa, kudy by myši mohly pronikat do domu nebo třeba do dílny. Nástřik stačí opakovat jednou za měsíc a nebudete se muset s invazí těchto zvířat potýkat vůbec.

Vsaďte na prevenci

Aby se k vám myši opět neprokousaly, pak důkladně zkontrolujte dům ze všech stran, zaměřte se především na nejrůznější mezery, kterými se do domu mohou dostat hlodavci. Stejně pečlivě zkontrolujte také soklové lišty u podlahy nebo mezery kolem rozvodů ústředního topení. A rozhodně se nezaměřujte pouze na přízemí, protože myši dokážou bez potíží vylézt po zdi do prvního nebo dokonce i do druhého patra nebo třeba do podkroví.

A co dělat, když objevíte problém? Všechny mezery zakryjte omítkou. Instalovat můžete také speciální kovovou síť s malými oky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.idnes.cz/hobby/domov/mate-doma-mysi-nejvice-na-ne-plati-prevence.A081210_234910_hobby-domov_bma

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)