Jak pěstovat Million Bells

Million Bells

Když se balkon prohýbá pod tíhou obrovského množství krásných květů, vždy se na něj člověk rád podívá. Jestliže chcete, aby vám moře květů záviděl kdejaký soused, vsaďte na Million Bells. Je libo oranžové, fialové, červené, žluté nebo jiné kombinace? Máte je mít! Mnohdy se pletou s převislými petúniemi, jež se pěstují především v Německu a Rakousku. Podívat se na krásku Million Bellsů nemusíme nikde do zahraničí. U nás je jich květin nazývaných latinsky Calibrachoa dostatek. Jak na jejich pěstování, aby vám kvetly od května až do pozdního podzimu?

Správná volba stanoviště

Výběr optimálního půdního podkladu pro Millin Bells je nesmírně důležitý. Optimální je slunné a poloslunné stanoviště. Ideální je jeho orientace na jih. Zvolíte-li jihovýchod nebo jihozápad, určitě neučiníte krok vedle. Teplota vzduchu se v optimu pohybuje okolo nějakých 21 až 24 stupňů Celsia. K výsevu do truhlíků byste měli přistoupit ve druhé polovině května. Při dřívějším výsevu rotsliny zničí mrazíky. Nezapomeňte obstarat drenáž. Do jednoho truhlíku s průměrem cca 50 cm se vejdou 4 sazenice.

Propustný substrát plný živin

Důraz je zapotřebí klást i na substrát a jeho kvalitu. Měl by být velmi dobře propustný a obsahovat velké množství živin. Optimální je přímo substrát určený pro pěstování petunií. Jestliže vyberete substrát pro surfinie, také máte vyhráno. Optimální je namíchat si jej svépomocí. Postačí vám bohatě směs klasické zeminy, kompostové hlíny a písku. Poměr dodržte 2:1:1.

Dostatek vody a hnojení

Pokud má Million Bells suché listy, je něco špatně. Zřejmě mu chybí dostatečná zálivka. Miluje totiž vlhkou půdu. Při přebytku vody ale zahnívají, takže je vhodnější vybrat takový podklad, který se bude vyznačovat neustálou vlhkostí a nikoli přemokřením. Pravidelně přihnojujte, a to i při každé zálivce tedy dvakrát za týden. V horkém létě je třeba zalévat denně ráno i večer.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.