Jak opražit arašídy jednoduše v troubě, aby chutnaly jako ty nejkvalitnější z obchodu. Poradí si i začátečník

Jak opražit arašídy: Pražené arašídy patří mezi velmi oblíbené pochoutky. Naučte se, jak opražit arašídy, aby byly báječně chutné za všech okolností.

Ořech – ne ořech?

Arašídy do skupiny ořechů nepatří, i když jsou tam často započítávány. Jsou to vlastně luštěniny, jako třeba fazole. Jako takové nejsou v syrovém stavu příliš jedlé, pražením ale získávají svou oříškovou chuť, pro kterou je milujeme. Na poutích a trzích často narazíte na arašídy v karamelu. Zkrátka, “buráky“ v různých podobách milují mladí i staří.

Jaké si vybrat?

Arašídů je spousta druhů, chcete-li si ale opravdu pochutnat, vybírejte spíše větší plody a nakupujte prověřené značky. My se dnes budeme věnovat praženým arašídům a na tuto přípravu jsou nejlepší větší blanšírovaná jádra. Obsahují nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, pouze 15% sacharidů a mají nižší glykemický index, takže si je mohou dopřát i diabetici. Dále řadu vitamínů skupiny B, antioxidanty a další minerály.

Foto: Pixabay

Jak pražit?

Nejlépe na pánvi nebo v troubě. Při pražení můžeme arašídy rovnou ochutit. Tak jdeme na to.

Pražené arašídy v troubě

Ingredience:

  • loupané arašídy v množství pokrývajícím plech v jedné vrstvě

Na plech dáme pečící papír, nasypeme arašídy a pražíme v troubě rozpálené na 160° C asi 15 minut. Respektujeme vlastní troubu, často kontrolujeme a pražíme do požadované barvy. Několikrát promícháme.

Tyto arašídy bez přidaného tuku můžeme pak dále zpracovávat, třeba na arašídové máslo nebo arašídovou mouku. Hodí se také do různých sladkých receptů.

Zdroj:

https://www.ochutnejorech.cz/blog/arasidy-vse-co-o-nich-potrebujete-vedet

https://vysocina.rozhlas.cz/arasidy-v-karamelu-8164647

https://www.gazdina.cz/2019/05/28/slane-buraky/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)