Jak nakupovat kedlubny? Nať v hlavní roli

Kedluben

Milujete kedlubny? Aby ne, vždyť mají zcela unikátní chuť a obsahují velké množství vitamínů a jiných prospěšných látek. Pěstování kedlubnů není nijak náročné a vyrůst vám mohou opravdu krásné kousky. Přesto ale spousta lidí spíše kedlubny nakupuje v supermarketu. Je to samozřejmě pohodlnější a plody jsou chuťově také vynikající. Jak ale nakoupit opravdu čerstvé kedlubny? To vám prozradíme v následujících řádcích. Mimo jiné se zaměříme také na pár aspektů týkajících se pěstování kedluben.

Pohled na nať prozradí mnohé

V první řadě byste se v obchodě měli podívat na nať kedluben. Jestliže vypadá svěže, pak nejspíše ještě před relativně krátkou dobou byly rostliny v půdě. V opačném případě, tedy u zavadlé nati, se situace má tak, že už byly kedlubny delší dobu skladovány. Projeví se to logicky také na jejich kvalitě a chuti.

Kedlubny

Foto: Pixabay

Nať hned neodtrhávejte

Mnozí lidé odtrhávají nať od bulvy již v supermarketu. Určitě není od věci s tímto počkat. Jestliže totiž nať oddělíte, kedlubna začne ztrácet vodu, což je špatně. Při odvodňování samotná kedlubna gumovatí a její konzistence se mění k horšímu. Jestliže nakupujete kedlubny již v obchodě bez nati, na nějakou extra velkou pochoutku se bohužel těšit nemůžete.

Praskání a dřevnatění kedluben

Popraskaná kedlubna nevypadá zrovna nejlépe, navíc se zmenší i samotná konzumovatelná část. Velmi nepříjemné je i dřevnatění kedluben. Oba dva kedlubnové neduhy mají stejnou příčinu. Představuje ji nepravidelná zálivka. Ideální je proto kedlubny neustále zalévat tak, aby byla zemina pod nimi v podstatě neustále vlhká. Zálivku je zapotřebí kedlubnám dodat především ve večerních hodinách po parných dnech.

Zdroje info: Autor, https://www.prozeny.cz/clanek/aby-kedlubny-nepopraskaly-jak-jim-udelat-dobre-72955

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.