Jak na zaštipování rajčat

Zaštipování rajčat

Každý pěstitel rajčat by měl znát některé základní tipy a triky, které souvisejí s jejich správným růstem. Patří mezi ně bezesporu také zaštipování rajčat. Pokud si nejste jisti, jakým způsobem tak činit, určitě vám přijde k duhu několik velmi dobře mířených rad, jež vám nabídneme. Samozřejmě bude součástí tohoto textu také video, v němž přesně uvidíte naši techniku, jež se nám za dlouhá léta osvědčila. Sami se přesvědčíte o tom, že se jedná o naprosto jednoduchý úkon, který zvládne úplně každý.

Proč zaštipovat rajčata?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Pomůžete jim v jejich správném růstu. Pokud byste tak nečinili, největší pravděpodobností se setkáte s tím, že rostliny nepůjdou do plodů a do výšky, ale spíše se začnou tvořit keře blíže nespecifikovatelného charakteru. Jednak budete mít menší úrodu a jednak se k samotným plodům budete dostávat velmi složitě. O vzhledu rostlin nemá cenu hovořit! Chloubou vaší zahrady se stoprocentně nestanou. Naopak budou zahradní prostor dokonale hyzdit!

Se zaštipováním neotálejte

Zaštípněte okamžitě, jak se objeví přímo na rostlině náznak bočního výhonu. Pokud jej necháte růst, samotné mateřské rostlině to pochopitelně bude ubírat síly a postupem času nepůjde do květů a plodů. Řešit vše můžete klidně i pohodlně průběžně dle vaší potřeby. Zkrátka jak okolo rajčete půjdete, pouze jej zaštípnete a jdete dál…

Nůžky nepotřebujete

Rostlina rajčete je naprosto nenáročná a není problém ji zaštípnout pouhými prsty. Správným pohybem bez větších potíží boční výhon odstraníte za několik málo vteřin. Je vhodné spíše výhon vyštípnout do boku než tahat. Ostatně na vidu je vše vidět velmi zřetelně.

Zaštipování rajčat v praxi:

p>

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.