Sibiřský modřín- terasa

Dřevěné prvky oživí jakýkoli exteriér

Venkovní posezení lze realizovat za pomocí nejrůznějších materiálů. V současnosti stejně jako i většinou v dobách dřívějších patří mezi nejoblíbenější dřevo. Jednak jde o ryze přírodní materiál a jednak nabízí neskutečnou variabilitu a další skvělé užitkové vlastnosti. Při nášlapu například nepálí tak, jak je tomu u betonu a v neposlední řadě je mnohem pohodlnější. Chodit po dřevěných terasách můžete pohodlně naboso. Pokud nevíte, kde všude je možné dřevo na zahradě využít, jste na správném místě. Jednak vám poradíme a jednak se také zaměříme na některé zajímavé druhy dřevin.

Terasy, posezení, lavičky…

Využití dřeva v exteriéru je skutečně multifunkční. Nejčastěji slouží jako základ moderních teras, které jsou typické nadčasovým designem a důrazem na každý detail. Své místo si ovšem najde bezesporu i v obložení a podbití. Rozhodně není od věci volit také dřevěný zahradní nábytek. Nejrůznější lavičky, lehátka a další solitéry vypadají skvostně. V neposlední řadě mohou kvalitní desky fungovat i jako základní stavební materiál pro pískoviště či houpačky a dětská hřiště.

Sibiřský modřín

Je libo sibiřský modřín?

Mezi nejtrvanlivější a nekvalitnější dřeviny patří bezesporu sibiřský modřín. Díky tomu, že roste v oblasti tajgy, je jeho rezistence vůči rozmarům počasí maximální. Vzhledově jsou dřevěné terasy vyrobené právě z modřínových desek naprosto fantastické. Takzvané bělové modřínové dřevo má totiž nažloutlou bílou anebo načervenalou bílou. U jádrového jde spíše o hnědé až silně ztmavené odstíny.

Luxusní IPE terasy

Doslova přepychový design nabízí IPE dřevo. Jedná se o cizokrajnou dřevinu pocházející z oblastí Jižní a Střední Ameriky. Označováno je taktéž mnohdy výrazy Ironwood a Lapacho. Stromy, z nichž se těží, se dorostou velikosti až okolo úctyhodných 45 metrů. Čokoládově hnědá barva prken, jež se jemně odlišují odstíny, vypadá moc hezky.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *