Dřevěné prvky oživí jakýkoli exteriér

Sibiřský modřín- terasa

Venkovní posezení lze realizovat za pomocí nejrůznějších materiálů. V současnosti stejně jako i většinou v dobách dřívějších patří mezi nejoblíbenější dřevo. Jednak jde o ryze přírodní materiál a jednak nabízí neskutečnou variabilitu a další skvělé užitkové vlastnosti. Při nášlapu například nepálí tak, jak je tomu u betonu a v neposlední řadě je mnohem pohodlnější. Chodit po dřevěných terasách můžete pohodlně naboso. Pokud nevíte, kde všude je možné dřevo na zahradě využít, jste na správném místě. Jednak vám poradíme a jednak se také zaměříme na některé zajímavé druhy dřevin.

Terasy, posezení, lavičky…

Využití dřeva v exteriéru je skutečně multifunkční. Nejčastěji slouží jako základ moderních teras, které jsou typické nadčasovým designem a důrazem na každý detail. Své místo si ovšem najde bezesporu i v obložení a podbití. Rozhodně není od věci volit také dřevěný zahradní nábytek. Nejrůznější lavičky, lehátka a další solitéry vypadají skvostně. V neposlední řadě mohou kvalitní desky fungovat i jako základní stavební materiál pro pískoviště či houpačky a dětská hřiště.

Sibiřský modřín

Je libo sibiřský modřín?

Mezi nejtrvanlivější a nekvalitnější dřeviny patří bezesporu sibiřský modřín. Díky tomu, že roste v oblasti tajgy, je jeho rezistence vůči rozmarům počasí maximální. Vzhledově jsou dřevěné terasy vyrobené právě z modřínových desek naprosto fantastické. Takzvané bělové modřínové dřevo má totiž nažloutlou bílou anebo načervenalou bílou. U jádrového jde spíše o hnědé až silně ztmavené odstíny.

Luxusní IPE terasy

Doslova přepychový design nabízí IPE dřevo. Jedná se o cizokrajnou dřevinu pocházející z oblastí Jižní a Střední Ameriky. Označováno je taktéž mnohdy výrazy Ironwood a Lapacho. Stromy, z nichž se těží, se dorostou velikosti až okolo úctyhodných 45 metrů. Čokoládově hnědá barva prken, jež se jemně odlišují odstíny, vypadá moc hezky.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.