Izolace sauny: Co vše je třeba znát

Izolace sauny

Hezká a moderní sauna je pro mnohé z nás nedílnou součástí exteriéru anebo interiéru. Není se čemu divit, jelikož nahřívání vlastního těla nejen prospívá zdraví, ale je i maximálně příjemné. Když ovšem sauna dokonale netěsní, dochází k tepelným ztrátám, které dokážou veškerý požitek dokonale zmařit. Právě proto se vyplatí zaměřit se na její izolaci. Že nevíte jak na to? Nevadí, v následujících řádcích se vám pokusíme podat základní nejdůležitější informace.

Správný materiál jako základ

Na počátku je třeba vybrat vhodný materiál, který na zaizolování stěn sauny použijeme. Nejčastěji se využívá minerální vaty a PUR desek. Pozoruhodnou novinkou jsou desky Sauna- Satu. Všechny si podrobně představíme.

Úsporné PUR desky

Jejich základem je velmi tvrdý EPS polystyren, jehož výhodou je minimální tloušťka. PUR desky disponují také ALU fólií, takže nejsou nasákavé. Pokud potřebujete ušetřit prostor, pak se jedná o výbornou variantu.

PUR desky

Minerální vata nabízí skvělé vlastnosti

Hodně oblíbená je minerální vata do sauny, jejímž základem je čedič. Označuje se taktéž jako kamenná vata a má podobné vlastnosti jako známější skelná. Její negativum představuje nasákavost vodou, a tak ji musíme pokrýt ALU fólií, která nepropouští vlhkost. Veškeré mezery a spoje pak přilepí pohodlně ALU páska do sauny. Cenově vyjde tato varianta vcelku solidně oproti PUR deskám, nicméně počítejte s větší částkou za dopravu, jelikož vata disponuje větším objemem a hmotností.

Minerální vata

Novinka Sauna- Satu

Tento finský originální produkt představují certifikované speciální PUR desky, které jsou vybaveny dokonalým systémem drážek. Díky tomu takřka nevznikají tepelné mosty. Tloušťka desek činí navíc pouze 30 mm. Úspora místa je tak neoddiskutovatelná. Sauna-Satu se vyznačuje naprosto jednoduchou instalací. Samozřejmostí je i maximální bezpečnost.

Vše zvládnete i sami

Práce se všemi zmiňovanými materiály je velmi jednoduchá v případě, když se obrátíte na speciálního dodavatele materiálu a technologií, kterým je sauna.cz. Získáte nejen rady, ale můžete si zde nakoupit i veškerý potřebný materiál.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.