Zahradní nábytek

Jak na výběr zahradního nábytku

Stylové zahradní posezení je dnes nedílnou součástí každé zahrady. Dávno pryč jsou doby, kdy se na zahradě pouze pracovalo. Pěstování nejrůznějších plodin a květin je sice na jednu stranu příjemným zpestřením, nicméně na stranu druhou se to nemůže přehánět. Jestliže si chcete opravdu plnohodnotně odpočinout, je zapotřebí vybralo pergoly či na terasu elegantní a pohodlný nábytek. V současné době se na trhu nachází spousta různých variací zahradního nábytku, které určitě stojí za zvážení. Právě proto se na nákup té správné sestavy podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Nábytek s masivu jako nestárnoucí klasika

Jestliže chcete mít doma opravdu bytelný zahradní nábytek se vším všudy, pak vsaďte na ten masivní. Sestava je většinou složená ze dvou nebo třech lavic a velkého silného stolu. Masivní dřevo je vynikající v tom, že je bytelné a drží na zemi. Převrhnutí stolu či lavic je v podstatě nemyslitelnou záležitostí. Stejně tak vydrží dlouho v hezkém nedotčeném stavu. Tedy za předpokladu, že se o nábytek majitel dobře stará. Zapotřebí je napouštění stolu i lavic speciální lazurou.

Rozkládací dřevěný nábytek

Určitě není problém vybrat i zahradní nábytek ze dřeva, který je mnohem lehčí. Skládací sestavy jsou k dispozici také, nicméně zapomenout u nich můžete n jakoukoli bytelnost a maximální pevnost. Sice je lze poskládat a schovávat, nicméně neustálou manipulací s nábytkem dochází k jeho postupnému poškozování. Když se navíc nenatírá, může se stát, že ve finále praskne, případně bude povrch hodně nevzhledný.

Kov a textilie v moderním provedení

Jestliže byste rádi vsadili na ty nejmodernější materiály současnosti, máte k dispozici nábytek vyrobený z kovu a textilie. Je mnohem lehčí než dřevěný a také vzhledově vypadá úplně jinak. Velkou výhodou takovéhoto zahradního nábytku je absence jakékoli velké údržby. Na pravidelné natírání můžete raději zapomenout. Stejně tak není zapotřebí nábytek ani schovávat. Máte-li přístřešek, můžete tak učinit, vydrží déle. Jinak by se mu ale ani při dlouhodobém vystavení větru a dešti nemělo nic stát.

Přírodní a umělý ratan

Zcela specifickým zahradním nábytkem je ten ratanový. Nabízí maximální komfort a přírodní charakter. Tedy v případě, že nezvolíte ratan umělý představovaný fakticky umělou hmotou. Taková sestava z ratanu nemusí vyjít ani nijak draho. Třeba takový 4home slevové kupóny nabízí v poměrně velkém množství a na nákup jakéhokoli nábytku můžete získat solidní zvýhodnění.

Zahradní nábytek

A co ostatní typy zahradního nábytku?

Vcelku v kurzu jsou dnes sestavy složené ze zmiňovaných kovových židlí a stolu se skleněnou deskou. Ten je sice designově hodně zajímavý, nicméně sklo se značně nahřívá a nejde o úplně optimální variantu. Alternativ je zkrátka hodně. Nakupte si je se slevou. Najdete jich spousty na https://www.kuponovnik.cz.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *