Jak na správný řez tulipánů do vázy

Řez tulipánů

Tulipány už jsou nyní prakticky na každé zahradě mimo některých vyšších poloh nádherně vykvetlé, případně se k vykvetení chystají. Tyto nádherné květiny patří spolu s narcisy k jakýmsi prvním větším květinám, kterými vítáme jaro. Svou jednoduchostí a krásou dokážou učarovat mnohým lidem, a to často i těm, kteří květiny příliš nemusejí. Jejich pěstování je navíc úplně jednoduché. Jeho zásadám se nyní věnovat nebudeme. Zaměříme se pouze na jednu jedinou věc, kterou je jejich seřezávání v případě, že je chceme mít doma ve váze.

Jak na správné seříznutí tulipánů?

Pokud si myslíte, že prostě tulipán jednoduchým způsobem ustřihnete prakticky kdekoli, jste na omylu. Pokud vám tedy nezáleží na jeho dalším růstu a kvetení, učinit tak můžete. Jinak je zapotřebí, aby měl vždy tulipán spolu se stonkem ještě minimálně dva listy. Když na stonku listy nebudou, dojde k poškození nově se vyvíjejících cibulek a v příští sezoně se můžete s krásnými květy rovnou rozloučit. Ostatně, i když nakupujete řezané tulipány v květinářství, všimněte si, že disponují hned několika listy. Správné seříznutí tulipánů si můžete prohlédnout na našem schématu.

Řez tulipánu

Kdy uříznout tulipány?

Ideální je řez v momentu, kdy jsou tulipány ještě alespoň trošku zavinuté. Pokud je udržíte v chladu a pravidelně jim budete měnit vodu, můžete se vsadit, že dokážou bez problémů vydržet klidně i celý týden.

Řez tulipánů

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.