Jak na slimáky? Zbavte se osvědčenými metodami slimáků z vaší zahrady

Slimák

Jak na slimáky: Slimáci dokáží naši úrodu zničit extrémně rychle. Jednoduchými triky se jich můžete zbavit jednou provždy. A není to ani zdaleka tak složité, jak by se mohlo zdát.

Mnoho vášnivých zahradníků se již setkalo s tím, že jim slimáci začali ojídat rostliny a vyplozené ovoce / zeleninu. Pokud se na naší zahradě rozmnoží, může být velice obtížné se jich později zbavit. Z tohoto důvodu se snažte omezit jejich počet na minimum hned ze začátku.

Jak na slimáky

Mezi účinné triky patři třeba pasti nebo příprava různých směsí, díky nimž se slimáci určitým místům vyhýbají. Naučte se likvidovat slimáky na zahradě přesně tak, jak to dělaly naše babičky a maminky. Můžete si tak zachránit úrodu jen s použitím prostředků, které vás vyjdou sotva na několik desetikorun

Hubení slimáků čpavkem

Tato látka se hojně používá na zahrádkách, kde je sklizeň v plném proudu. Díky čpavku se zbavíte nezvaných hostů, kteří by si rádi pochutnali na vašich plodech. Bude vám stačit 10% čpavková voda. Dobrou zprávou je, že amoniak je pro rostliny velice prospěšný a pro slimáky naopak silně toxický. Směs si připravíte tak, že do 1 litru vody přidáte 3 lžíce čpavku. Tuto směs pak stačí dát do rozprašovače nebo jiného spreje.

Foto: Pixabay

Pokud najdete místo, kde se vyskytuje veliké množství slimáků, můžete na ně směs stříknout. Ti se začnou ihned dusit a postupně umírají. Za pár dní po nich nezůstane ani stopy, protože se rychle rozloží. Většinu roztoků naleznete i v drogeriích a stojí jen pár korun. Při používání čpavku myslete na své zdraví. Jeho vdechnutí způsobuje poškození sliznice. Během práce s ním si nasaďte ochranné rukavice, brýle a nejlépe i masku. Snažte se nadechnout vždy pár metrů od místa, na kterém jste ho použili.

Jak se zbavit slimáků: Pivo jako past na slimáky

Pokud máte doma pivo, můžete ho využít jako past na slimáky. Udělejte si v hlíně díru, do které se vejde plastový kelímek. Do kelímku vložte pampelišky a nalijte na ně pivo až po jeho okraj. Kelímek zapusťte do země a horní stranu zarovnejte s terénem. Takto nechte kelímek několik dnů, a poté na tomto místě naleznete spoustu mrtvých slimáků.

Past z kartonu od mléka

Některé chemické produkty na odstranění slimáků na zahradě jsou vcelku drahé. Využijte tedy toho, co máte doma. Připravte si past z kartonu od mléka. Použijte obal od mléka, které má víčko. Dovnitř nalijte 250 ml vody, 250 ml piva a 3 lžičky soli. Kartony s touto směsí rozmístěte po zahradě. Slimáci si nalezou dovnitř, kde uhynou.

Zdroj: https://weiki.bio/9-zpusobu-jak-se-zbavit-slimacich-najezdniku/?gclid=EAIaIQobChMI28X17pCM-AIVso9oCR2SbAvrEAAYAiAAEgKCrvD_BwE, https://www.biocont.cz/?gclid=EAIaIQobChMI28X17pCM-AIVso9oCR2SbAvrEAAYASAAEgKo5PD_BwE

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)