Pasti na mušky: nemusíte utrácet peníze, zvládnete je vyrobit sami

Octomilka

Octomilka je neškodná muška, může být ale značně otravná. I když není problém ji zabít pouhýma rukama, je jich tolik, že je to práce úmorná. Tyto mušky se obvykle vyskytují v blízkosti zralého ovoce. Čím je ovoce zralejší, tím více cukru obsahuje – a to je to, co tyto mušky láká. Jakmile se ve vaší domácnosti objeví, je poměrně složité se jich zbavit, protože se množí velice rychle. Na zabíjení vlastníma rukama se tedy nemůžete spoléhat. Existují ale také jiné metody, které jsou velmi jednoduché.

Komerční pasti na mušky

Existují lepové šipky, které mají nejčastěji žlutou barvu. Jakmile na ně jakákoli muška dosedne, přilepí se, a už neodlétne. Toto řešení je ideální na mušky, které se vyskytují v květináčích. Je to velice efektivní, a přitom nepříliš finančně nákladné řešení. Podobným způsobem fungují klasické mucholapky. Ty ale v domácnostech nevypadají příliš atraktivně. Lapače octomilek si můžete jednoduše koupit už hotové nebo použít speciální hnojiva, která mušky likvidují. Známe ale mnohem levnější řešení!

Muška

Foto: Pixabay

Domácí cukrová past

Jak všichni víme, mušky a octomilky milují sladké! Když je tedy lákáme do pasti, musí tato past být sladká. Budeme potřebovat cukr nebo sirup, který vmícháme do vody. Cukr je třeba ve vodě rozpustit, takže míchejte, dokud se tak nestane. Směs nechte ve sklenici, do které umístíte papír, složený do kornoutu. Této směsi stačí opravdu málo, jen na dně sklenice. Je důležité, aby byla směs příšerně sladká, proto sladidlo příliš neředíme vodou.

Jak vyrobit papírový kornout?

Postačí vám úplně obyčejný papír, klidně už popsaný. Složte jej do kornoutu a slepte lepicí páskou. Nyní vyřízněte otvor na špičaté části svého kornoutu (kuželu). Tento otvor musí být velký, aby jím octomilky prošly. Jakmile se dostanou do sklenice, nebudou vědět, kudy vyletět. Tato past je natolik dokonalá, že můžete pochytat desítky mušek najednou.

Zdroj: https://porady.interia.pl/ogrody/news-jak-zrobic-prosta-pulapke-na-muchy,nId,4912184

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!