Jak na otoky přírodně: pomůže plevel i kosmetická přísada

Čaj z kopřivy

Oteklé nohy opravdu nejsou ničím příjemným. Ale totéž platí i o oteklých prstech nebo například obličeji. A jak tyto nepříjemné problémy eliminovat čistě přírodními způsoby?

Pampeliška proti všem otokům

Díky svému močopudnému účinku je pampeliška vynikajícím řešením pro odstraňování přebytečné tekutiny z těla. Má vysoký obsah draslíku, který přirozeně snižuje hladinu sodíku. Lžičku sušené pampelišky vylouhujte asi na deset minut v šálku horké vody a poté přeceďte. Pijte až třikrát denně. Bohužel pampeliškový čaj nepatří mezi nejchutnější

Petržel působí proti otokům rychle

Stejně jako pampeliška má petržel silné močopudné vlastnosti. U petrželkového čaje dejte dvě čajové lžičky sušených petrželkových listů do šálku horké vody a nechte 10 minut působit. Petržel se nemusí louhovat dlouho. Pijte až třikrát denně. Uvidíte, že otoky brzy splasknou.

Petrželka

Foto: Pixabay

Kopřiva a její použití

Kopřiva se již dlouho používá k léčbě bolesti kloubů a odstraňování přebytečné tekutiny z těla. Stačí zalít tři čajové lžičky sušených kopřiv a pít čaj až čtyřikrát denně. I kopřiva vám pomůže od otoků.

Fenykl není vhodný jen do jídla.

Fenykl působí také jako diuretikum a pomáhá zvyšovat vylučování vody a sodíku ledvinami. Čaj připravíte jednoduše zalitím jedné čajové lžičky fenyklových semen horkou vodou. Fenyklový čaj má příjemnou vůni i chuť.

Epsomská sůl jako další pomocník

Epsomská solná lázeň může eliminovat přebytečnou vodu. Jinými slovy funguje tak, že vylučuje přebytečnou vodu a toxiny z těla. Jediné, co musíte udělat, je smíchat dva šálky soli v teplé lázni s vodou a koupat se po dobu patnácti minut. Pro dosažení nejlepších výsledků postup opakujte až třikrát týdně.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/kopriva-popaleni-20210427.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)