Jak na letní virózy: skvěle vám pomohou nejrůznější bylinky. Vyzkoušejte i ty méně známé

Bylinkový čaj

Léto není jen obdobím ničím nerušených radovánek. Naopak. Zaskočit nás může i velmi nepříjemnými potížemi – a to zejména v oblasti zdraví. Vyzkoušejte osvědčené recepty na všechny potíže.

Při sběru těchto receptů jsme se inspirovali u našich maminek a babiček, které mají s touto oblastí bohaté zkušenosti. Vždyť kdo by chtěl proležet celé prázdniny jenom v posteli?

První pomoc z česneku

Také se vám stalo, že vás zastihla neočekávaná letní přeháňka a vy jste promokli na kost? Pak se vám bude hodit tato první pomoc – horká polévka česnečka s cibulkou, zázvorem, kurkumou, pórkem a chilli papričkou. Ano, opravdu si na ní můžete i pochutnat. A jak na to? Uvařte polévku, zalezte pod peřinu, pořádně se vypoťte a uvidíte, že vám bude mnohem lépe.

Hodí se i bylinkové čaje

Ale připravit si můžete i šikovný čaj na vypocení a vyhnání bacilů z těla: bude se vám hodit prakticky jakýkoliv čaj z koření (pepř, červená paprika, pepř, chilli, kurkuma, muškátový oříšek, anýz, skořice, tymián, zkrátka to co máte doma po ruce) plus med a citron. A jak postupovat? Je to jednoduché – vše zalijte horkou vodou, vypijte a pořádně se vypoťte.

Čaj

Foto: Pixabay

Obklad na krk nebo na průdušky z tvarohu a česneku

A nesmíme zapomenout ani na možnost lokálního působení bylinek přímo v místě problému. Na obklad si připravte 1/3 tučného tvarohu a 3 stroužky česneku, rozmíchejte, vše naneste na hadřík, šátkem ovažte krk, a nechte 30-60 minut působit.

První pomoc při horečce

Opřela se do vás nemoc opravdu pořádně? Pak byste měli vědět, že při horečce pomohou ponožky namočené v octové vodě. Budete potřebovat dvě polévkové lžíce na ¼ l vody. Ponožky nechte působit 60-120 minut.

A jak je na tom rýma a ucpaný nos? Obojí skvěle vyřeší starý dobrý křen s medem v množství 3×1 lžička. Na bolest v uchu a zalehlé ucho zase platí mnohdy i obyčejné žvýkání žvýkačky.

Zdroj: Detoxikace a odkyselení organismu | Protext – PR služby ČTK, Horečka – první pomoc | První pomoc – První pomoc (aktivityprozdravi.cz)

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)