Kočky při krmení

Jak krmit kočky, aby se měly opravdu dobře

Jestliže vaši kočku krmíte správně, bude mít skvělý zrak či lesklou srst. Proto se dnes podíváme na to, jak by měl vypadat správný kočičí jídelníček. Čím se tedy řídit při výběru krmiva nebo vitamínů?

Něco o kočkách na začátek

Kočky, přesněji kočkovité šelmy, jsou už od pradávna masožravci. Nyní však kočičky jí především granule a jiné potraviny. Masožravým živočichem jsou však nadále, proto si vždy rády pochutnají na svalovině, chrupavkách, šlachách a dalších částech masa z ulovených zvířat. Vyvážená strava již zmíněné kočky domácí je však na nás.

Jak je to s bílkoviny?

Bílkoviny lze najít všude v přírodě, přesněji ve veškerých rostlinných či živočišných buňkách. Bez nich kočka absolutně nemůže žít. Nejhlavnější u nich jsou aminokyseliny, polovina z jejich počtu je pro vašeho zvířecího miláčka nutná. Další důležitou látkou obsaženou v bílkovinách je taurin. Ten ovlivňuje funkce srdečních svalů. Potom je také nutný při správném trávení tuků, a tohle není zdaleka vše. Pokud kočka dostává málo bílkovin, přesněji taurinu, může to vést ke zhoršení kvality vidění.

Kočka1

Kočka: Foto Pixabay

Mimochodem maso by mělo vytvářet alespoň dvě třetiny krmné dávky. Kočkám ho můžete dávat jak syrové, tak i upravené.

Nejvíce bílkovin obsahují druhy masa, jako je hovězí, telecí, králičí, a dokonce i rybí. Srst vaší kočky se muže odvíjet i od toho, jak ji krmíte.

Granule pro kočku

Granule pro kočku: Foto Pixabay

Potřebuje kočka ve svém jídelníčku i tuky

Jsou tím největším zdrojem energie či esenciálních mastných kyselin. Ty kočka potřebuje pro lepší vstřebávání různých vitamínů. Pokud kočka jí však až moc tuku, může jí to zrovna nehezky ublížit. Tuk by v krmné dávce neměl překročit více jako 25 %.

A sacharidy?

Sacharidy obsahuje mouka, rýže, řepný cukr, ovesné vločky a bramborový škrob. Pokud jednu z těchto potravin chcete kočce dát, musí být tepelně upravované.

Kočky při krmení: Náhledové foto Pixabay

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *