Jak dlouho je možné nechat prádlo v pračce? A co dělat, když zapáchá? Naučte se triky zkušených hospodyněk

Pokud na prádlo v pračce zapomeneme, může začít nepříjemně zapáchat, nebo dokonce plesnivět. Málokdo však ví, jak dlouho ho v pračce lze bez obav nechat.

Asi každému je jasné, že za ideální situace je nejlepší prádlo vytáhnout a pověsit hned v momentě, kdy pračka dopere. To je ovšem pro mnoho lidí nereálný scénář.

Jak rychle byste měli vytáhnout mokré prádlo z pračky

Obzvlášť v případě, kdy máte třeba odpolední. Co můžete udělat? Především nepanikařte. Prádlo totiž v pračce nějakou dobu vydrží. Konkrétně je to cca osm až dvanáct hodin. Jestliže tedy do této doby od vyprání zvládnete prádlo vytáhnout, můžete se ještě vyhnout nepříjemnému zápachu, který by mohlo vydávat, kdybyste ho v pračce nechali déle.

Jak na zapáchající prádlo

Záleží také na tom, jakou pračku vlastníte. V dnešní době totiž existují i pračky, které se po doprání prádla samy od sebe nevypnou. Místo toho se jednou za čas ještě protočí, čímž prádlo neustále udržují v pohybu, díky čemuž nedojde k jeho zplesnivění nebo ke vzniku zápachu. Uměle tím totiž neustále udržují proces praní. To vás však samozřejmě bude stát nějakou tu elektrickou energii navíc.

Foto: Pixabay

Asi každý, kdo vede svou vlastní domácnost, ví, že je potřeba se starat o mnoho věcí. Člověk si musí umět uvařit, utřít prach, vysát, vytřít a mimo jiné je důležité i udržovat své oblečení v čistotě. Jenže občas nastane situace, kdy buď zapomenete na vytažení prádla z pračky, nebo musíte nečekaně odjet. Jak dlouho prádlo v pračce vydrží bez nepříjemných následků?

Kdy vytáhnout prádlo z pračky a co si počít, když zapáchá

Dalším řešením je prádlo nechat vyprat znovu, jen ne na tak dlouhý cyklus. Pokud například omylem necháte prádlo v pračce přes noc, stačí zapnout krátký program, který u moderních praček pere klidně jen půl hodiny.

A jaké triky máte pro praní prádla vy?

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jedla-soda-a-jeji-vyuziti-v-domacnosti-odmastuje-cisti-a-pohlcuje-pachy-28068.html, https://www.prozeny.cz/clanek/6-duvodu-proc-cerstve-vyprane-pradlo-nevoni-kde-delate-chybu-vy-36461

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)