Brusinky

Jak co nejlépe zmrazit brusinky

Zmrazování je jen jeden z mnoha způsobů, jak prodloužit životnost těchto plodů. Díky mrazení zachováte skvělou ovocnou chuť brusinek a současně také jasnou barvu ovoce. Proto si budete moci užívat tohoto ovoce kdykoli budete mít chuť, v zimě, na jaře, v létě i na podzim. Pokud jde o skladování brusinek v lednici, čerstvé brusinky mohou v lednici vydržet až čtyři týdny. Zmrazené brusinky vydrží klidně i celý rok.

Mrazení brusinek

Zmrazení brusinek je snadné. Jednoduše stačí dát brusinky do sáčku a zmrazit. Pokud ale použijete metodu uvedenou níže, získáte jednotlivé kuličky plodu a ne shluky. Díky tomu budete moci odebrat jen takové množství brusinek, které aktuálně potřebujete. Nejprve brusinky propláchněte a nechte je chvíli stát v cedníku, abyste se zbavili přebytečné vody. Poté je přeberte a všechny scvrklé, poškozené či zelené brusinky vyřaďte. Současně brusinky zbavujte stonků. Z cedníku je vysypte na papírovou utěrku a jemně je kutálejte, abyste brusinky vysušili.

Brusinky-rostlina

Brusinky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jak zamrazit brusinky?

Omyté a osušené brusinky rozprostřete v jedné vrstvě na plech, tác, nebo talíře. Jednotlivé brusinky se mohou dotýkat, ale spíše okrajově. Takto je dejte do mrazničky a nechte 2 až 8 hodin. Takto zmrazené brusinky můžete přesypat do sáčků vhodných do mrazničky nebo je uzavřít v plastových nádobách.

Použití zmrazených brusinek

Pokud máte oblíbené recepty, ve kterých využíváte brusinky, je dobré připravit si brusinky v potřebném množství. Brusinky v čerstvém stavu mají jinou hmotnost než brusinky mražené, takže je dobré zvážit brusinky předtím, než je zmrazíte. Takto můžete mrazit brusinky po jednotlivých várkách, například po 250 či 500 gramech. Zmrazené brusinky nemusíte rozmrazovat, než je použijete v receptu. Mražené brusinky jsou lepší než čerstvě například v muffinech, protože se nerozpadají mícháním těsta.

Brusinky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *